Всесвітній день цивільної оборони, влучання ракет у Харківську ОВА та річниця Корюківської різанини — 1 березня в історії 

Зустрічаємо п'ятницю, 1 березня,  з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

1 березня 1810 року народився видатний польський композитор, піаніст віртуоз Фридерик Шопен. Вже у свої 8 років фортепіанний вундеркінд давав концерти й, як ніхто інший, вмів передати емоції в музиці. Твори Шопена, а їх понад 200, це складні і водночас витончені мелодії, які впродовж століть надихають композиторів в усьому світі. 

Цього дня виповнюється 81 рік з дня Корюківської трагедії. Тоді німецькі загони та угорська жандармерія вбили майже 7 000 мирних жителів, переважно жінок, дітей і літніх людей. За два дні нацистської каральної операції селище Корюківка на Чернігівщині було вщент знищене. У такий спосіб окупанти помстилися партизанам, які проти ночі 27 лютого 1943 року розгромили німецько-угорський гарнізон на залізничній станції. Організована каральна акція стала найбільшою і найжорстокіших за період Другої світової війни. 

1 березня 1947 року розпочав роботу Міжнародний валютний фонд. Кредитно-фінансова установа ООН зі штаб-квартирою у Вашингтоні була створена 29 державами. Основне завдання МВФ — допомагати країнам-членам організації у моменти серйозних труднощів та фінансових криз. Його членами є 190 держав, зокрема, Україна. Нині МВФ підтримує нашу економіку, що через агресію Росії зазнала найбільших втрат за часи своєї незалежності. 

1 березня — Всесвітній день цивільної оборони. Дату обрали не випадково, адже саме цього дня 1972 року створили Міжнародну організацію цивільної оборони. Для українців, котрі вже третій рік живуть в умовах воєнного стану, цей день як ніколи актуальний. Головна його мета — підготувати мирне населення до надзвичайних ситуацій. Тому в країнах членах організації 1 березня проводять навчальні евакуації та семінари про безпеку. 

Два роки тому дві російські крилаті ракети поцілили у будівлю Харківської обласної державної адміністрації. Перший вибух стався майже о 8 ранку, другий — за 15 хвилин. Внаслідок атаки загинула 31 людина. Пізніше стало відомо, що координати Харківської ОДА, а також інших цивільних будівель російським кураторам передав місцевий мешканець Денис Панікаров. Зрадника засудили до довічного ув'язнення з конфіскацією майна. 

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір