Всесвітній день боротьби з діабетом та день народження Бориса Патона — 14 листопада

Зустрічаємо вівторок, 14 листопада, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

14 листопада — Всесвітній день боротьби з діабетом. Ця дата нагадує суспільству про необхідність стежити за своїм здоров'ям та присвячена дню народження Фредеріка Бантінга — канадського лікаря фізіолога, який винайшов інсулін. Препарат, що врятував і продовжує рятувати мільйони життів у світі. За своє відкриття Бантінг отримав Нобелівську премію.

Лікарі прогнозують, що цукровий діабет до 2030 року стане сьомою найпоширенішою хворобою на планеті. Наразі, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, майже 422 мільйони людей у світі діабетики.

105 років тому до влади прийшла Директорія УНР. Це був тимчасовий революційний верховний орган, який створив на таємному засіданні Український Національний союз. До його складу входили п'ять членів: Володимир Винниченко, Симон Петлюра, Андрій Макаренко, Федір Швець та Панас Андрієвський.

Уже через місяць після створення Директорія стала державним органом Української Народної Республіки. Вдалося це завдяки повстанню, внаслідок якого Павло Скоропадський зрікся булави.

Директорія діяла два роки. За період її правління розвивались дипломатичні відносини, наука і культура. Найвизначніше її досягнення — це акт злуки УНР і ЗУНР, що символізував об'єднання українських земель в єдину державу.

14 листопада 1918 року в Києві народився Борис Патон — відомий український науковець, інженер, перший в історії Герой України. Вищу освіту він здобув у Київському політехнічному інституті. Більшу частину свого життя — 58 років, Борис Патон був президентом Національної академії наук. Вчений є автором понад тисячі наукових публікацій та понад 400 винаходів.

Електрошлаковий спосіб зварювання — найвідоміше досягнення Бориса Патона. Крім того, він першим запропонував технологію зварювання у космосі та ініціював зварювання м'яких тканин.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір