Можливість провести вибори на Донбасі 28 березня вивчає ЦВК

Фото ЦИК

У Донецькій та Луганській облдержадміністраціях вивчають питання щодо організації підготовки та проведення перших місцевих виборів 28 березня 2021 року в окремих територіальних громадах цих областей. Відповідні висновки вони нададуть Центральній виборчій комісії, яка звернулася до вищевказаних органів сьогодні, 5 січня.

Про це повідомляє телеканал "Дом" із посиланням на Управління комунікації Секретаріату ЦВК.

До переліку громад входять 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського і Покровського районів Донецької області та 8 — Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області.

Як зазначили у ЦВК, висновки мають бути подані не пізніше 15 січня 2021 року.

"У разі можливості організації підготовки та проведення відповідно до Виборчого кодексу України місцевих виборів на окремих територіях вказаних областей в останню неділю березня 2021 року ЦВК має ухвалити рішення про призначення перших місцевих виборів 28 березня не пізніше 17 січня 2021 року", — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Україна готова до виборів на Донбасі, якщо ситуація стабілізується, — Гайдай (ВІДЕО)

У ЦВК зауважили, що комісія не наділена повноваженнями самостійно визначати можливість гарантування належної безпеки під час виборів на окремих територіях Донецької та Луганської областей. Тож особливо важливо отримати інформацію щодо безпекової ситуації на територіях регіону, розташованих поблизу лінії зіткнення.

Нагадаємо, закон про особливий статус Донбасу набрав чинності.

Прямий ефір