Воїн, який втратив зір на фронті, створює унікальні гончарні вироби

Іван Шостак. Скриншот: kanaldim.tv

Ветеран із Вінницької області Іван Шостак втратив зір через важке поранення. Попри це, він опанував гончарний станок та створює унікальні вироби, які продає через інтернет. За вторговані кошти хоче придбати масажний стіл та допомагати побратимам з реабілітацією. Історію воїна дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Він втратив на війні й зір, але не втратив надію та віру у свої сили. У Вінниці ветеран Іван Шостак виготовляє та продає керамічний посуд, аби втілити у життя свою мрію відкрити власний масажний кабінет.

"Дівчата змусили повірити в себе, запалили іскру того життя. Мені показали, що жити повноцінним, незалежним, самостійним життям можливо навіть в темряві", — зізнався ветеран Іван Шостак.

Народився Іван у Вінницькій області. Після закінчення школи здобув будівельну освіту. До 2014 року займався ремонтами. Потім ухвалив доленосне рішення — залишити мирне життя й стати на захист України. Тоді він підписав контракт в 79 десантно-штурмовій бригаді, де служив три роки. Після початку повномасштабного вторгнення чоловік повернувся до десантників 77 бригади. Спочатку був інструктором, а згодом воював на Бахмутському напрямку. 1 березня 2023 року воїн отримав важке поранення.

"Ми закріпилися в посадці й нас штурмував "Вагнер". Досить так потужно штурмував протягом трьох діб. Нічого в них не виходило. Всі вони залишалися на полі. Одного дня я побачив, що вони формують досить таки потужну групу. Не встиг я відійти, як вони "догнали" мене третім пострілом з РПГ", — пригадав Іван Шостак. 

Іван не добіг до окопу півтора метра. Чоловік впав, але не втратив свідомості. Пам'ятає, як побратими надавали першу домедичну допомогу та викликали евакуацію. Він дивом вижив, але повністю втратив зір. Потім було тривале лікування в різних госпіталях. Повернувшись додому, у Вінницю, під час проходження курсу реабілітації, він потрапив на майстер-клас з гончарства в артпростір "Етно чари". Власниця майстерні, мисткиня Вікторія Ніколаєва, допомогла захиснику вийти з депресивного стану та закохала його в ремесло. 

"Він став набагато впевненішим. Перші заняття у нас проходили через біль. Він вставав з-за станка мокрим. Він воював сам з собою. Для нього війна не закінчилась. Він продовжував переходити через перепони. Він показує власним прикладом, що неможливе можливо", — каже власниця артпростору "Етно чари" Вікторія Ніколаєва.

Відтоді Івана чи не щодня до майстерні приводить син. В процесі роботи з глиною, зізнається Іван, відпочиває тілом та душею.

"Коли працюєш на колі, то забуваєш про весь той негатив. Спочатку було важко, тому що поранення серйозне. Вікторія бачила, як мені було важко, але я працював, не давав собі розслаблятися", — каже ветеран.

Віра в себе, підтримка близьких та щоденна робота над собою з часом дали свої плоди. Починав Іван з найпростіших форм, а нині впевнено експериментує. Керамічні вироби Івана припали до душі українцям. Свої роботи він продає у соціальних мережах та під час благодійних виставок, а вторговані кошти планує витратити на відкриття власного масажного кабінету.

"Я пішов навчатися на масажиста. За два місяці я опанував професію масажиста універсала. Вже маю диплом", — резюмував Іван Шостак.

Крім звичайних масажів, Іван планує навчитися лікувальним. З цим воїну допоможе відомий лікар реабілітолог. Уже зовсім скоро захисник придбає власний масажний стіл та лікуватиме побратимів.

Читайте також: Втративши ногу та зір на "Азовсталі", він продовжує працювати на перемогу України — історія захисника Маріуполя

Прямий ефір