Ворожі дрони — у музеї: у Києві відкрили виставку зі збитими російськими БПЛА

Експонат виставки "Загроза з неба". Скриншот: kanaldim.tv

У Музеї історії України у Другій світовій війні проходить виставка "Загроза з неба", яка розповідає про сьогоднішню війну. Тут можна побачити уламки понад 10 дронів різних видів, якими Росія атакувала нашу державу. Головна мета виставки — показати, яку серйозну загрозу несуть безпілотники. Усі подробиці дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Тільки за перший рік повномасштабного вторгнення Росія випустила по Україні понад дві тисячі дронів камікадзе. Перший "Шахед" ворог застосував у вересні 2022 року. Відтоді безпілотники іранського виробництва стали основною зброєю для атак по інфраструктурі нашої держави. Головна перевага іранського дрони-камікадзе — його дешевизна. За інформацією з відкритих джерел, один такий безпілотник коштує від 20 до 50 тисяч євро. Вони можуть використовуватись як поодинці, так і великими групами, що значно ускладнює роботу ППО.

"На початок повномасштабного вторгнення росіяни не мали такої зброї і попросили допомоги у Ірана який довгий час займався розробкою саме таких ударних БПЛА. Іранці почали постачати такі камікадзе. Росіяни почали їх використовувати. Ракета набагато дорожче, ніж цей дрон", — розповів куратор виставки "Загроза з неба" Олександр Шемеляк.

Сьогодні дрон-камікадзе — центральний експонат нової виставки "Загроза з неба", котру влаштувала команда Національного музею історії України у Другій світовій війні. На виставці Загроза з неба представлені понад 10 російських дронів восьми різних видів. Серед них найвідоміший українським розвідувальний безпілотник "Орлан-10". Поруч можна побачити дрон із логотипом МНС Росії, дрон-пастку "Кравчучка" та гордість виставки унікальний експонат, який до музею особисто передав головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. 

"Це "Орлан-10" — розвідувальний БПЛА. Наші зенітники змогли зламати його та посадити на землю. Згодом художниця нанесла на нього петриківський розпис, після чого військові передали дрон Залужному. Головнокомандувач передав його нам", — додав куратор виставки.

Більшість експонатів виставки — це розвідувальні дрони. Ударних лише два: майже знищений "Шахед" та FPV дрон. 

"FPV дрони використовуються на лінії розмежування. Вони б'ють по окопах та поодиночних цілях", — резюмував Олександр Шемеляк.

Подивитись на трофейні російські дрони можна з понеділка по п'ятницю у Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Безплатно побачити виставку "Загроза з неба" можна кожного останнього вівторка місяця. 

Також цікаво: Телеграфи, трофейна російська рація та кабінет Стіва Джобса: у Києві запрацювала інтерактивна виставка "На зв'язку"

Прямий ефір