ВООЗ закликала Росію припинити напади на українські лікарні

Бомбосховище в лікарні. Фото: news.un.org

Агресія Російської Федерації проти України призвела до надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я в самій Україні та країнах, які приймають українських біженців. Про це йдеться в резолюції, ухваленій делегатами 75-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я, повідомили в Організації Об'єднаних Націй (ООН), інформує "Дом".

Резолюція закликає Москву негайно припинити напади на лікарні та інші заклади охорони здоров'я.

"Всесвітня асамблея охорони здоров'я рішуче засудила військову агресію Російської Федерації проти України, включаючи напади на заклади охорони здоров'я, зареєстровані в системі Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) зі спостереження за фактами нападів на медичні об'єкти", — йдеться у прийнятій резолюції.

Документ називається "Надзвичайна ситуація в галузі охорони здоров'я в Україні та країнах, які приймають та розміщують біженців, що виникла внаслідок агресії Російської Федерації". Його підтримали 88 держав та 12 виступили проти. 53 країни утрималися.

Окрім заклику негайно припинити всі напади на лікарні, автори резолюції звернулися до Росії з вимогою забезпечити захист всього медичного та гуманітарного персоналу, який виконує суто медичні обов'язки, їхніх транспортних засобів та обладнання. Також від Москви вимагають захищати хворих та поранених відповідно до Женевських конвенцій та Додаткових протоколів до них.

"Всесвітня Асамблея ВООЗ ухвалила, що дії Російської Федерації, які продовжуються, можуть вимагати розгляду Асамблеєю можливості застосування відповідних статей статуту ВООЗ", — повідомили в ООН.

В ООН зазначили, що у статті 7 статуту ВООЗ йдеться: у разі невиконання членом організації своїх фінансових зобов'язань стосовно неї або за інших виняткових обставин Асамблея охорони здоров'я може на тих умовах, які вона вважає правильними, тимчасово позбавити члена організації права голосу та права обслуговування.

Резолюція містить також нагадування про заклик до директора Європейського регіонального бюро ВООЗ розглянути можливість тимчасового призупинення проведення всіх регіональних нарад у РФ.

Делегація Росії назвала прийняту резолюцію "політизованою" і запропонувала свій варіант документа, який вона підготувала разом із Сирією. Проте за цей проєкт проголосували лише 15 країн, 66 делегацій виступили проти, а 70 держав утрималися. Таким чином, документ було відхилено.

Читайте також: Виплата зарплат та ситуація з ліками — дані від Ляшка про стан медицини на окупованих територіях (ВІДЕО)

Прямий ефір