"Він діятиме чужими руками": цілі Путіна позначив Гармаш

Сергій Гармаш. Скріншот відео: kanaldom.tv

Мета Володимира Путіна — не нерозширення НАТО, не повномасштабна війна, а досягти прямого діалогу Києва з Донецьком та Луганськом. Таку думку в програмі "Топшоу" телеканалу "Дом" висловив Сергій Гармаш, представник окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) у складі української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ).

Він вважає, що Кремль не має бажання переводити конфлікт на Донбасі у повномасштабну війну.

"Поставимо собі сакральне питання: чи хочуть руські війни? Чи хоче народ Росії після Другої світової війни повномасштабного наступу на Україну? Я думаю, що ні. І думаю, що Путін чудово це розуміє. Тому одна справа, коли там ненавидять Україну і хочуть, щоб було здійснено якусь військову операцію за прикладом Афганістану. Таке можливо, бо є такі настрої. А ось повномасштабного наступу по всій довжині кордону, мені здається, Росія не хоче. Тому що Путіну буде дуже складно пояснити своєму народу, з ким він воює", — сказав Гармаш.

Крім того, повномасштабний наступ — це й серйозні втрати, які також доведеться пояснювати росіянам.

На думку Гармаша, на цьому етапі завдання Москви — тримати Україну та Захід у напрузі. І тому використовують різні методи. Один з останніх — інформація про вирушення до РФ сімей російських дипломатів, які працюють в Україні.

"Виїжджають не дипломати, а вивезли членів їхніх сімей. І коли Москву запитують, чи вивозите ви дипломатів, вона чесно каже: дипломати всі працюють. А членів сімей можуть вивезти й просто для того, щоб нагнітати ситуацію, чим Москва вже займається. І Путін відверто сказав на колегії МЗС РФ, що наше завдання — нагнітати ситуацію, тримати в напрузі Захід. Ось це, на мою думку, і відбувається", — прокоментував він.

А головна мета Кремля, на його думку, — досягти прямого діалогу Києва з Донецьком та Луганськом.

"Мені здається, головна мета Росії зараз така. Росії не потрібно вимагати від НАТО, щоб воно не прийшло до України. Росії достатньо домогтися від Києва прямого діалогу з Донецьком та Луганськом, запровадити "ДНР" та "ЛНР" з особливим статусом у наш політичний простір і через них керувати Україною. І тоді тут не буде ні НАТО, ні якихось НАТОвських навчань, нічого", — вважає представник ОРДЛО від України в ТКГ.

Не на користь сценарію повномасштабної війни вказує і характер самого президента Росії.

"20 років перебування при владі Путіна показали, що ця людина загалом боягуз. Він ніколи не пішов на прямий конфлікт. Навіть війна в Грузії у 2008 році була за президента Медведєва, тобто Путін не поніс би відповідальності. Колишній президент Франції Олланд у своїх мемуарах описує Мінський процес, і він чітко вказав, що Путін не нападає, він відгризає потроху, нацьковуючи своїх прихильників та противників, підвищуючи ставки, щоб отримати на переговорах плюси", — схарактеризував Гармаш.

І в нинішній ситуації, на його думку, Путін також "діятиме чужими руками".

"Тобто на нас чекає конфронтація на Донбасі, конфронтація нібито "республік" з Києвом, за яку на Путіна не будуть накладені заплановані санкції. Він помститься цим Заходу. І, на його думку, це має стати тригером внутрішніх дестабілізаційних процесів, заворушень і, можливо, навіть повалення влади. Ось до цього треба готуватися", — зазначив представник ОРДЛО від України у ТКГ.

Гармаш повідомив, що наступне засідання Тристоронньої контактної групи відбудеться 26 січня, на якому варто слідкувати як за поведінкою російської сторони, так і за вимогами Заходу до сторін конфлікту.

Читайте також: "Засіки" Путіна та вплив на них санкцій: можливість вторгнення РФ до України обговорюємо з військовим експертом Михайлом Притулою

Нагадаємо, видання The New York Times повідомило, що Росія готує своїх дипломатів до виїзду з України, попередньо відправивши до РФ членів їхніх сімей. Так, ще 5 січня діти та дружини дипломатів російського посольства у Києві вирушили до Москви. Приблизно ще 30 членів сімей російських дипломатів із Києва та Львова залишили Україну протягом наступних кількох днів. У МЗС України заявили, що не отримували від російської сторони інформації про евакуацію працівників, що Посольство РФ у Києві працює у штатному режимі.

Прямий ефір