"Військовим потрібна соціалізація через працю": усе про реабілітаційний хаб "Захисник"

Стороженко, Максимук, Олексій. Фото: kanaldom.tv

5 грудня в Києві презентували Міжнародний благодійний артпроєкт RANA UA. Відбувся аукціон для збору коштів на Центр інклюзивної реабілітації для військових "Захисник". Про унікальність та важливість проєкту у "Ранку Вдома" розповіла президентка благодійного фонду 24.02 Ukraine Forever Ганна Максимчук, а також члени фонду, військові Тарас Стороженко та Олексій (прізвище не називають з міркувань безпеки).

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Чим ви займалися до війни?

Олексій: До війни я мав будівельний бізнес. У компанії працювало багато людей, ми зводили котеджні містечка. Початок активної фази війни моя команда зустріла в Києві.  

Стороженко: До війни я працював авіаційним інженером в цивільному секторі. Почалася війна, небо закрили, тож я пішов боронити країну.

Максимчук: Я багато років займалася піаром. Працювала з різними проєктами, з політиками. Коли почалася війна, я відмовилась від поїздки за кордон, мої діти взагалі сказали, що будуть воювати. З перших днів війни я на власні очі бачила, що відбувається. Займатися гуманітарною допомогою — це одне, допомагати військовим — інше.  Після поїздки "на нуль" зацікавилася питанням реабілітації військових.

На кого орієнтований проєкт RANA UA

Максимчук: На військових, які після повернення з війни потребуватимуть не лише психологічної та фізичної реабілітації, а соціалізації через працю. Виникла ідея створити реабілітаційний хаб, в якому військові зможуть перекваліфікуватися та отримати роботу. На території нашого хабу буде сироварня, невеличка ферма, гончарна майстерня, швейний цех. 

Олексій: Виявилося, що наші соціальні служби не готові справлятися з тою кількістю військових, які повертаються з фронту з пораненнями, з ампутаціями. Тож ідея Ганни припала мені до душі.

Проєкт переріс із реабілітаційного центру в хаб. З нами співпрацюють ізраїльські та турецькі фахівці. Ми переконалися у тому, що не варто нічого вигадувати, треба вивчати досвід інших країн і реалізувати його.

Запевняю, що ми не проситимемо грошей у держави. Проєкт буде повністю незалежним. Плануємо звертатись до міжнародних фондів. Я працював з іноземцями й знаю, що вони люблять прості й прозорі проєкти. Ми докладемо максимум зусиль, щоб наш проєкт відповідав цим вимогам і я переконаний, що п'ять чи навіть сім мільйонів доларів ми залучимо. Також думаємо над франшизою з правом контролю.

— У чому полягає благодійна складова RANA UA?

Максимчук: Наша ціль — збирати за кордоном донати. У цьому нам допоможуть українські культурні діячі.

Вони віддаватимуть на аукціон свої роботи, дизайнерський одяг чи картини, співаки даватимуть концерти, і таким чином ми збиратимемо гроші. Спільними зусиллями зможемо працевлаштувати та соціалізувати військових, які повертаються з фронту.

Наступного тижня запускаємо сайт проєкту. Нині плануємо поїздку до Британії та Польщі. Там проведемо перші аукціони, шукатимемо партнерів. 

Також цікаві гості "Ранку Вдома":  Як держава допомагає людям з інвалідністю: розповідає Людмила Даніліна

Прямий ефір