Військовий виготовляє дерев'яні ложки на передовій. Гроші віддає на ЗСУ

Павло Сахно. Скриншот: kanaldim.tv

Піхотинець Павло Сахно між бойовими завданнями виготовляє дерев'яні ложки. Це хобі  допомагає не лише зібрати кошти, але й відпочити. Історію військовослужбовця  дізнавайтеся у програмі "Ранок Вдома".

Піхотинець Павло Сахно між бойовими завданнями виготовляє дерев'яні ложки, а гроші від продажу віддає волонтерам та своєму підрозділу. 

"Потреби у нас бувають різні. Ми збирали гроші на газові балони, на ремонт автівок. Ми купляли боляри та пральні машини на підрозділ", — пригадує військовослужбовець ЗСУ Павло Сахно.

Павло Сахно народився в Одесі, отримав юридичну освіту, а у 2004 році переїхав жити у столицю. Майже 10 років він працював в американському посольстві. Саме під час роботи там дізнався про гончарство. Після одного з майстер-класів вирішив відкрити власну студію.

Понад 10 років чоловік розвивав власну студію, де виготовляли традиційну кераміку різних куточків України й проводили благодійні майстер-класи. З часом роботи майстрів студії стали впізнаваними. Павло Сахно з колегами почали брати участь у фестивалях в Україні та за кордоном, у Польщі, в Ізраїлі, а також першими представили Україну в Арабських Еміратах. 

"Ми неодноразово брали участь в міжнародних заходах. В Арабських Еміратах ми представляли Україну два місяці. Ми туди привезли гончарне коло та гончарні вироби з українським традиційним розписом. Організувала цю поїздку українська громада", — каже Павло Сахно.

Творчий розвиток, благодійні майстер-класи, улюблені прогулянки з собакою закінчилося 24 лютого 2022 року. З початком повномасштабної війни чоловік добровільно мобілізувався. Спершу долучився до територіальної оборони, а пізніше вступив до лав ЗСУ. Нині він захищає Куп'янський напрямок. На передовій між завданнями чоловік вирішив вирізати ложки, аби побути наодинці та відпочити. 

"Знайшов місце, де є зв'язок, замовив собі два ножі. Для цього потрібно всього два ложкорізи. Ціна питання 500 гривень. Я називаю це бліндажним мистецтвом. З часом мені сподобався процес, я захотів розвиватися. Я почав досліджувати види дерев, обробку, пропитку, вивчаю секрети. Робота з деревом — це ціла наука", — стверджує  Павло Сахно.

Для виготовлення своїх ложок використовує деревину, яку знаходить прямо на позиціях. Перші ложки чоловік подарував своїм побратимам, а згодом почав отримувати замовлення від інших військових та цивільних. 

"Я відійшов від традиції. Вирішив зробити сучасну, інтер'єрну ложку. Можливо нею не завжди зручно використовуватися. Така ложка має гарний вигляд в інтер'єрі. Вони якісні. Я використовую тільки якісні матеріали, якісні олії, закордонні пропитки. Якщо це кавова ложка, то нею зручно користуватися", — резюмує військовий.  

Нині Павло Сахно мріє про перемогу і про повернення до цивільного життя. Прагне розвивати свою гончарну майстерню, вдосконалюватись у новому улюбленому хобі та просто жити.

Читайте також: "Україна неможлива без Криму": історія військового, який втратив ногу на війні

Прямий ефір