Війна очима дітей: чим особливий проєкт War Toys американського фотографа Браяна Маккарті

War Toys. Фото: brianmccarty.com

Знімки військового фотографа Браяна Маккарті відрізняються від робіт інших. Американець відтворює дитяче сприйняття війни за допомогою іграшок. Митець провів в Україні п'ять тижнів. З Браяном співпрацюють арттерапевти, які допомагають дітям перекладати емоції на папір. В Музеї фотографії в Бельгії наразі триває його фотовиставка War Toys, на якій представлено роботи з різних гарячих точок планети. Детальніше про роботу Браяна Маккарті йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Браян Маккарті протягом п'яти тижнів зустрічався з дітьми у різних містах України, слухав їхні історії, фотографував. У підсумку зібрав матеріал для великого проєкту, який тепер можна побачити на виставці у Західному Голлівуді. 

"Про війну я чув з дитинства. Мій батько воював у В'єтнамі, але про свій досвід і відчуття він намагався ніколи не розповідати, окрім одного разу, коли ми гралися з ним у солдатиків. Тоді батько розкрився і розповів багато воєнних історій. Коли я виріс, вирішив відтворити їх у фотороботах. З часом зрозумів, що це не просто фотографії, це арттерапія, яка зцілює душу від жахів війни", — розповідає Браян.

З Браяном співпрацюють арттерапевти, які допомагають дітям перекладати емоції на папір. Фотограф ретельно вивчає малюнки, потім їде у місця, де відбувалися жахливі події і відтворює сцени за допомогою ляльок та іграшкової військової техніки.

"Дуже важливо зосередитися саме на дитячому сприйнятті війни. Тоді люди не звертають увагу на риторику чи якусь маніпуляцію, а бачать реальні дії, реальні руйнування і наслідки дій агресора", — пояснює фотограф.

Фотовиставка Браяна Маккарті проходить зараз у музеї фотографії в Бельгії. На ній представлено понад 30 фоторобіт, зроблених за останніх 10 років у різних гарячих точках планети. Виставка триватиме до кінця травня 2023 року.

Читайте також: 330 сторінок про біг, бобер — майстер на всі руки та останні дівчата, що вижили — огляд книг від Дмитра Слівного

Прямий ефір