"Відображає нашу реальність": як створювали мілітарі-вишиванку для президента Зеленського (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

День Державного Прапора України 23 серпня президент зустрів у вишиванці в стилі мілітарі. Фотографії Володимира Зеленського в цьому образі миттєво набули популярності в інтернеті. Традиціоналісти засуджують відхід від класики, а от молодь схвалює. Кореспонденти телеканалу "Дом" поспілкувалися з дизайнером вишивки та майстрами, які виконували замовлення глави держави.

Сорочка припала до смаку не тільки користувачам соцмереж, але й польському лідеру Анджею Дуді. А народився цей образ у майстерні українського бренду Indposhiv. Процес виробництва починається у цеху крою.

Закрійник займається тим, що приймає замовлення, знімає мірки, обговорює виріб, який буде, і тут створюються лекала, після чого вже відбувається розкроювання.

Серед сотень інших лекал — і макет сорочки глави Української держави. Підписаний лаконічно та з гумором: "В. Грін".

Ательє вже давно співпрацює із Володимиром Зеленським. Але останнє замовлення — особливе, адже раніше президент віддавав перевагу в основному одягу в діловому стилі.

"Ми з Володимиром Зеленським працюємо досить давно, кілька років уже. До війни ми шили йому костюми, класичний одяг. І, звичайно, коли почалася війна, ми зрозуміли, що формат гардеробу, який ми для нього шиємо, має бути переглянутий. У нас народилася ідея зробити нову українську вишиванку, яка відповідає духу часу, що відображає все те, через що ми зараз проходимо як країна та як нація", — розповіла засновниця бренду Катерина Возіанова.

На сорочці — не традиційні українські орнаменти, а вишиті символи воєнного часу.

"Все це робить наш майстер своїми власними ручками. І на ній, як я казала, зображено нашу нинішню реальність: танки, БМП, людей, які борються за нашу свободу", — зазначила Возіанова.

Дизайн вишивки — авторський. Візерунки створила білоруська опозиціонерка, художниця Руфіна Базлова. Про те, що український президент у День Державного Прапора перед лідерами десятків інших країн виступив у сорочці з її дизайном, Руфіна дізналася випадково.

"Я випадково дізналася! Мені друг прислав, до того ж вночі — відразу, напевно, як це вийшло. Ну, по-перше, це гордість, коли людина, якою зараз пишається весь світ, раптом одягає вишиванку з моїми роботами, це дуже приємно, і , звичайно ж, я цим пишаюся", — поділилася художниця.

Кожен елемент вишивки є символічним, каже Руфіна. У центрі композиції художниця розмістила пару. Українець та українка жестом показують латинську V — з неї англійською починається слово перемога. А над закоханими вишито серце.

"Я зробила кілька ескізів на тему війни в Україні, і мені писали деякі жінки-українки, чи можуть вони вишити ці ескізи для своїх чоловіків, які воюють на фронті. Тоді ми домовилися, так, звичайно! І одна жінка навіть надіслала мені фотографію того, що вона вишила на носовій хустинці й послала чоловікові. Ось тому це сильне кохання надихнуло мене якось, і мені здалося, що потрібно, щоб там була пара", — зазначила художниця.

Незабаром президент України Володимир Зеленський з'явиться у новому виробі майстрів компанії Indposhiv. І це знову — авторська вишиванка. Якою саме буде нова сорочка українського лідера, працівники майстерні поки що тримають у секреті.

Читайте також: Культура України: як мистецтво веде до перемоги

Прямий ефір