Відновлення постраждалих культурних об'єктів України відбуватиметься після війни — хто з цим допоможе  

Ростислав Карандєєв. Скриншот: kanaldim.tv

Відновлення культурних пам'яток, які зазнали руйнувань внаслідок російської агресії, відбуватиметься після війни. Через певні ризики, передає "Дім" з посиланням на заяву т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислава Карандєєва Укрінформу.

Нині в Україні є об'єкти, які треба негайно консервувати. Є й такі, де вже можна здійснювати аварійні роботи. 

"Деякі об'єкти постраждали менше. Йдеться про вибиті вікна чи пошкоджений дах. Там можна провести відновлення. Втім, ми переносимо це на післявоєнний період. Маємо такі об'єкти, які залишаються в зоні ризику, тож ми не можемо зараз їх відновлювати", — сказав Карандєєв.

Нещодавно в Міністерстві культури та інформації України створили департамент з відновлення та реінтеграції деокупованих територій.

"Ми формуємо зараз кадровий резерв, здійснюємо облік, визначаємо можливі напрямки реставрації пошкоджених пам'яток, що дуже важливо. Ми впроваджуємо нову філософію, щоб не просто відновити пам'ятку в об'єктно-просторових характеристиках та естетично, а й за можливості створити на її базі туристичний центр", — зауважив Карандєєв.

Він зазначив, що у такому випадку, крім самого об'єкту пам'ятки, потрібно створити певну інфраструктуру навколо.

Т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України підкреслив, що Україна самостійно це не зробить, тож необхідна допомога міжнародних партнерів.

Зокрема, раніше повідомлялося, що італійська сторона розпочала пошук економічних та технічних рішень для відновлення Одеського Спасо-Преображенського кафедрального собору, зруйнованого внаслідок російської атаки.

Читайте також:Чи включать до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО традицію Щедрого вечора в Україні — відповідь Мінкульту

Прямий ефір