Відкриття Київського військового шпиталю та "Будинку Рембрандта" — 10 червня в історії 

Зустрічаємо понеділок, 10 червня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

10 червня 1755 року було відкрито Київський військовий шпиталь. Медичний заклад став одним з перших у місті й був розрахований на 50 ліжок. З часом він трансформувався у Національний військово медичний клінічний центр. Тут працюють професіонали, які рятують життя українських захисників. 

"Добрий вечір вам, малята, любі хлопчики й дівчатка!" — слова, якими розпочинав дитячу програму "Вечірня казка з дідом Панасом" український актор Петро Вескляров. Він був її ведучим більш як 15 років, а впродовж двох десятиліть актором кіностудії імені Олександра Довженка і зіграв понад 50 ролей. Сьогодні виповнюється 113 років від дня народження Петра Весклярова. 

Цього дня 1911 року в Амстердамі королева Нідерландів Вільгельміна відкрила художній музей "Будинок Рембрандта". Саме тут художник прожив 20 років та написав картину "Нічна варта". Митець придбав будинок 1639 року за 13 000 гульденів, перебуваючи на піку слави, і мешкав у ньому до свого банкрутства 1656 року. В музеї відновлена історична обстановка часів Рембрандта: кухня, житлові кімнати та майстерня. Справжньою перлиною музею є найбільш повне зібрання графічних робіт митця. Тут зберігаються 260 із 290 офортів художника. 

Одному з найвідоміших сучасних українських письменників Василю Шкляру виповнюється 73 роки. Перший успіх до нього прийшов з романом "Ключ". Автор написав твір за 30 днів, хоча ідею виношував 12 років. Справжнім бестселером став історичний роман Шкляра "Чорний ворон. Залишенець". У центрі сюжету одна з найдраматичніших сторінок української історії, а саме боротьба українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. Книжка отримала кілька престижних нагород. Також за мотивами роману зняли фільм. 

19 років тому, до 100-річчя святкування незалежності Норвегії, відкрили Свінесундський міст. Його звели за три роки й витратили на побудову понад 150 мільйонів євро. Переправа об'єднала дві країни, Норвегію та Швецію. 

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір