Відкрила равликову ферму у розпал війни: адвокатка втілила мрію загиблого на фронті свекра

Ольга Баумкетнер. Скриншот: kanaldim.tv

Ольга Баумкетнер — підприємиця з Закарпаття, яка протягом 10 років займалася юридичною діяльністю, але у 2022-му вирішила здійснити мрію захисника України та свого свекра і заснувати равликову ферму. У розпал війни проєкт вдалося успішно масштабувати. На початку повномасштабного вторгнення жінка прийняла біженців із півдня України в будинку, який її свекр будував протягом багатьох років. Потім взялася реалізувати його мрію, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

На Прикарпатті родина загиблого захисника в розпал повномасштабної війни відкрила равликову ферму, про яку він завжди мріяв. Торік на фермі зібрали сім з половиною тонн равлика.

Повномасштабне вторгнення родина Баумкетнер зустріла у Східниці, що на Львівщині. Ольга й зараз з жахом згадує новини, від яких прокинулись о п'ятій ранку. Її свекор разом з молодшим сином одразу вирушили до військкомату. Вже на Великдень, після підготовки, їх відправили на передову. У той час Баумкетнери допомагали з прихистком людям, які тікали з зони бойових дій. Згодом привели до ладу недобудований будинок та віддали його переселенцям.

Щоб відволіктись від негативних думок Баумкетнери вирішили зайнятися розведенням равликів. Ця ідея з'явилася у свекра ще до російського вторгнення, але з різних причин її реалізацію відкладали на потім.

"Коли він пішов на фронт, нам хотілось якось наповнити його побут чимось цивільним. В нас тут налагоджувалося, бізнес працював. Ми навіть встигли організувати побут для переселенців, яких прихистили. Вивільнилося трохи часу. Ми хотіли зробити щось приємне для нього, щоб спілкуватись не лише на військові теми", — розповіла співвласниця равликової ферми Ольга Баумкетнер.

Розгорнули ферму на ділянці у 50 соток, закупили необхідне обладнання. До роботи з радістю долучилась і родина Світлани. Для неї ця справа стала своєрідною терапією. Та найбільше вболівав за ферму свекор перебуваючи на передовій.

"Він не хотів розповідати, як справи в нього. Натомість цікавився нашим життям. У нас не все відразу виходило, але ми це робили. Здобували досвід, показували все, розповідали. Хотіли порадувати свекра", — додала Ольга Баумкетнер.

На жаль, військовий не встиг побачити ферму на власні очі. Чоловік загинув на Донецькому напрямку. Попри біль втрати, родина продовжила справу. У перший сезон вдалося зібрати понад сім тонн равликів. Наразі Баумкетнери отримали грант від українського ветеранського фонду і розширюють бізнес.

"Ми збільшили потужності ферми у два з половиною рази. Це суттєво. Оскільки в перший рік ми обробляли 50 соток землі, а цього року — близько півтора гектара землі", — додає співвласниця равликової ферми. 

Крім цього, на території ферми організували табори для дітей зі східних областей. Два роки поспіль вони гостювали на Львівщині, гралися, відпочивали, пізнавали гори та були у захваті від равликів.

"Вони допомогли нам їх погодувати. Зробили це швидко. Вони знайшли контакт. Виявилося, що доволі цікаве, насичене проведення часу", — резюмувала Ольга Баумкетнер.

Родина Баумкетнерів планує проводити екскурсії фермою для дорослих та дітей, розвивати гастротуризм та берегти пам'ять про свого свекра, мрія якого продовжує жити.

Читайте також: Дружина військового взяла грант та відкрила у Бучі центр розвитку інтелекту Smartum

Прямий ефір