Відбудеться Другий саміт Кримської платформи — подробиці

Логотип Кримської платформи. Фото: ppu.gov.ua

Цьогоріч на саміт Кримської платформи запрошені глави держав, які торік приєдналися до Декларації Кримської платформи. Водночас географія Кримської платформи розширюватиметься. Захід відбудеться вдруге і запланований на 23 серпня в онлайн-форматі. Про це сьогодні, 3 серпня, повідомляється на сторінці Кримської платформи у Facebook, інформує "Дом".

Як зазначається, попри розпочате Росією повномасштабне вторгнення на територію України, тема окупованого Криму знову буде актуалізована на найвищому політичному рівні.

"Адже є ціла низка нових викликів, які постали після 24 лютого: використання окупованого Криму Росією як плацдарму для атаки на Херсонську та Запорізьку області, як бази для повзучої окупації півдня нашої держави, як "сірої зони" для утримання українців, яких окупанти незаконно переміщують із тимчасово непідконтрольних територій материкової України", — йдеться у повідомленні.

Так, країни-учасниці тогорічного саміту вже отримали запрошення взяти участь у Другому саміті Кримської платформи, як і держави, які ще не долучилися до цього формату, серед них: країни Азії, Латинської Америки та Африки.

"Питання деокупації Криму та інших українських територій має бути на порядку денному всіх лідерів міжнародної спільноти. Україна активно працює над тим, щоб якомога більша кількість лідерів іноземних держав взяли участь у цьогорічному саміті", — зазначається у повідомленні.

З міркувань безпеки саміт відбудеться саме в онлайн-форматі, проте це буде не єдиний захід у межах Кримської платформи.

Як повідомив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква, у жовтні планується саміт у форматі парламентського виміру — тобто за участі спікерів парламентів інших держав, адже роль парламентів в ухваленні законодавчих актів для деокупації Криму є надзвичайно важливою. Цей захід відбудеться в офлайн-форматі на території однієї з держав-партнерок України.

Нагадаємо, Кримська платформа — це ініційований Україною міжнародний консультаційно-координаційний формат, спрямований на підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповідь зростанню безпекових загроз, посилення міжнародного тиску на РФ, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети — деокупації Криму та повернення його Україні.

Перший установчий саміт Кримської платформи відбувся в Києві 23 серпня 2021 року. В ньому взяли участь представники 47 держав і міжнародних організацій. На інавгураційному саміті учасники ухвалили спільну Декларацію.

Читайте також: Майбутнє Кримського півострова: інтерв'ю з колишнім віцепрем'єр-міністром АР Крим Андрієм Сенченком

Як повідомлялося раніше, взяти участь у Другому саміті президент України Володимир Зеленський запросив президента Гватемали Алехандро Джамматтеі Файа та генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.

Прямий ефір