Велика Британія, Німеччина та Бельгія: де та як українські військові покращують навички

Король Великої Британії Чарльз ІІІ. Фото: instagram.com/theroyalfamily

Збройні сили України стають дедалі сильнішими. За рейтингом військової могутності українське військо усього за рік піднялося на сім сходинок — з 22 на 15 місце. Зараз наші захисники продовжують опановувати військову справу на найкращих іноземних полігонах. Так, у Великій Британії на секретному полігоні протягом п'яти тижнів 20 000 воїнів проходять підготовку під керівництвом британських офіцерів. Більше про підтримку ЗСУ за кордоном розповідається у сюжеті "Ранку Вдома". 

У рейтингу армій світу українське військо за останній рік випередило армії Ізраїлю, Іспанії та навіть Німеччини, збільшили та примножили бойовий потенціал, зокрема й завдяки розширенню тренувальної місії з боку Європейського Союзу. На 2023 рік в України багато планів, тож наші захисники продовжують опановувати хитрощі військової справи на іноземних полігонах світу. 

Велика Британія

У Міжнародний жіночий день принцеса Уельська Кетрін надягла камуфляж і відвідала навчання Ірландської гвардії, яка проводить тренінги з розмінування для українських бійців. 

Король Чарльз ІІІ вшанував українських воїнів своєю присутністю на тренуваннях. У Великій Британії на секретному військовому полігоні у графстві Вілтшир протягом п'яти тижнів 20 000 воїнів проходять підготовку під керівництвом найкращих британських офіцерів. Його Величність не приховував свого захоплення українськими солдатами, особисто поспілкувався з деякими з них.

В розпорядженні українських захисників — міський і траншейний комплекси воєнного полігону. Військове керівництво Великої Британії разом із лідерами найдосвідченіших тренувальних команд розробили для наших військових насичену навчальну програму. Зробити українських захисників максимально боєздатним за короткий термін — головне завдання іноземного командування. 

Німеччина

У Німеччині наші воїни опановують зброю останнього покоління. Збройні сили країни оголосили про навчання українських військових на легендарних танках Leopard. Центром підготовки стало місто Мюнстер. Там на базі місцевої школи танкових військ українські військовослужбовці проведуть близько трьох місяців. Кінець тренувального процесу планують синхронізувати з передачею танків в Україну. Федеральний уряд пообіцяв Україні 14 бойових танків Leopard-2 А6. 

За результатами саміту ЄС канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив сподівання, що до початку контрнаступу ЗСУ танки третього покоління Leopard будуть в Україні.

Бельгія

Вдосконалили військовий потенціал українців і у Бельгії. До західної країни на інтенсивну тижневу підготовку прибули солдати з Одеської військово-морської бази. Захисники пройшли масштабні тренування з використанням безпілотників підводного розмінування. Їх Бельгія надіслала Україні заздалегідь. Загалом керівництвом бельгійських Збройних сил були розроблені та узгоджені 32 навчальні дисципліни для українських військових. Наприклад, підготовка снайперів та курс захисту від хімічних речовин.

Читайте також: Виготовляють протези за 20 хвилин, а за тиждень-другий ставлять на ноги: як працює центр протезування "Без обмежень"

Прямий ефір