Вбито 5-місячну дитину та батька, мати — в тяжкому стані: Зеленський розповів про 92-й день війни (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Тиск на Росію — це питання збереження життів, а кожен день зволікання — це нові вбиті українці й нові загрози на континенті. Про це за підсумками 92-го дня війни, 26 травня, заявив президент України Володимир Зеленський, інформує "Дом".

Він нагадав, що рівно 8 років тому, 26 травня 2014 року, припинив роботу Донецький аеропорт. В мережі досі збереглося повідомлення про це: "Увага! Із 7-ї ранку аеропорт "Донецьк" тимчасово призупиняє обслуговування рейсів. Про відновлення роботи аеропорту буде повідомлено додатково".

"Того дня, мабуть, ніхто взагалі не передбачав, як будуть розвиватися події на Донбасі протягом цих років. А потім — і в усій Україні після повномасштабного вторгнення. Ніхто не передбачав, наскільки і як затягнеться слово "тимчасово" в цьому оголошенні про зупинку аеропорту", — сказав Зеленський.

Він додав, що як того дня, так і сьогодні можна впевнено сказати дві речі:

  • Перше. Україна завжди буде незалежною державою. Питання лише в тому, яку ціну доведеться заплатити українському народу за свою свободу, "а Росії — за цю безглузду війну проти нас";
  • І друге. Катастрофічне розгортання подій можна було б зупинити, якби світ поставився до ситуації в Україні, як до своєї ситуації. "Якби сильні світу цього не загравали з Росією, а реально натиснули заради припинення війни", - сказав президент.

Президент України навів приклад з ситуацією щодо узгодження Європейським Союзом ухвалення шостого пакета санкцій проти Росії, що містить нафтове ембарго. Дискусії у ЄС тривають вже декілька тижнів.

"Звичайно, я вдячний нашим друзям, які просувають нові санкції. Але звідки взялося стільки могутності в тих, хто блокує шостий пакет? Чому їм досі дозволено мати стільки могутності, зокрема й у внутрішньоєвропейських процедурах?" — зазначив він.

Й такі питання стосуються не тільки ембарго на нафту. Досі світ не наважується заблокувати російську банківську систему — усі банки без винятку, щоб позбавити агресора змоги фінансувати не тільки війну проти України, а й політику створення розколів і криз повсюди у світі.

"Скільки вже часу ми боремося, щоб Україні надали всю зброю, яка необхідна, щоб змінити характер боїв і почати рухатися швидше й більш упевнено до вигнання окупантів. Усю зброю, включно з MLRS. З тими системами, які реально необхідні, щоб зупинити цю агресію. Ми впевнені, що завдяки нашим зусиллям ми все ж таки будемо почуті", — додав глава держави.

Зеленський наголосив, що з 26 травня 2014 року і тим паче з 24 лютого 2022 року й до сьогодні було безліч можливостей у тих, хто справді має силу змусити Росію заплатити повну ціну за те, що вона робить проти України, проти європейської єдності та проти свободи як такої.

"Теперішній наступ окупантів на Донбасі може зробити цей регіон безлюдним. Попасну, Бахмут, Лиман, Лисичанськ, Сєвєродонецьк вони хочуть перетворити просто на згарище. Як Волноваху, як Маріуполь. У містах і громадах ближче до кордону Росії, в Донецьку, в Луганську вони збирають усіх, кого можуть, щоб заповнити місце убитих і поранених в окупаційному контингенті. Усе це, включно з депортацією наших людей і масовими вбивствами цивільних, — очевидна політика геноциду, яку здійснює Росія", — акцентував президент.

26 травня окупантами знову був обстріляний Харків, загинуло 9 мирних мешканців, 19 — поранені.

"Вбита дитина (5 місяців) і батько. Мати в тяжкому стані. Серед поранених у Харкові також дівчинка 9 років", — повідомив Зеленський.

Окупанти знову завдали ракетні удари по Сумщині та Донбасу, значна активізація артилерії у Запорізькій області.

"Тиск на Росію — це буквально питання збереження життів. І кожен день зволікання, слабкості, різних суперечок чи пропозицій "умиротворити" агресора за рахунок жертви — це нові вбиті українці. І це нові загрози для всіх на нашому континенті", — заявив глава Української держави.

Також 26 травня президент звернувся до парламенту й народу Латвії. Подякував за допомогу, яку Україна отримала та отримує, зокрема оборонну.

"Якби у всіх у світі була така ж рішучість у захисті нашої спільної свободи, як у Латвії та інших партнерів, які не вагаються, то просто не було б усього того зла, яке російська держава наробила Україні, Європі та світу", — додав він.

Крім того, президент мав бесіду з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Поінформував про ситуацію на полі бою, про посилення активності окупантів. Сторони обговорили, як можна адекватно посилити спроможність України оборонятися й відбивати ці атаки.

Глава держави підписав новий указ про нагородження 180 військовослужбовців Збройних сил України, з них 28 — посмертно. За 92 дні війни вже нагороджені 16 044 українців.

Прямий ефір