В Україні зараз — вирішальна битва за свободу, всі, хто за свободу, мають бути разом, — Зеленський (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Скриншот відео: kanaldom.tv

Президент України Володимир Зеленський виступив перед учасниками щорічної конференції Forum 2000, що відбувається у Празі. Він згадав про Празьку весну та подякував Чехії за підтримку та допомогу в боротьбі проти РФ, інформує "Дом".

"В Україні зараз — вирішальна битва за свободу. Ми у цій битві не наодинці. Ми вже зробили багато. Тиранія відчула, що вільні народи вміють захищатись і що перемога свободи є абсолютно вірогідною. Це досягнуто на різних напрямах протистояння. Проте битва за свободу триває!" — сказав Зеленський.

Глава Української держави розповів, що активні бойові дії із застосуванням усіх можливих видів озброєння зараз тривають на лінії 1300 км, що дорівнює дорозі від Києва до Праги. А протяжність лінії фронту на українській землі — 2,5 тис. км.

Росія кидає на фронт усе, що в неї є. А в неї залишилося дуже багато зброї та снарядів ще з часів Радянського Союзу. І окупанти не стримують себе нормами будь-яких конвенцій та навіть елементарної людяності. Вони жорстоко обстрілюють українські міста з артилерії. Щодня й щоночі люди гинуть від цих страшних обстрілів, від ракетних, авіаційних ударів.

А масовий терор проти людей на тимчасово окупованій території досяг рівня, який Європа бачила тільки під час Другої світової війни від нацистів.

Також Росія шантажує Україну, Європу, світ радіаційною катастрофою на Запорізькій атомній станції, чого раніше не робив жоден ворог людства.

Зеленський заявив, що не має сумнівів у перемозі в битві за свободу.

"Я не маю сумнівів, що ми здатні захистити Європу від будь-яких криз, які Росія створює. І я не сумніваюся, що ми відбудуємо все, що зруйнувала війна. Але щоб це все було, ми маємо не сумніватись і в тому, що ми збережемо нашу єдність — єдність усіх європейців, єдність вільного світу. Вірю, що чеське головування у Раді ЄС захистить і посилить нашу єдність. Всі, хто за свободу, мають бути разом! Разом до перемоги!" — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Євросоюз підтримує Україну у війні, розв'язаній Росією — огляд по країнах (ВІДЕО)

Прямий ефір