В "Охматдиті" працює "Бюро усмішок та підтримки" — пацієнти та медики у захваті

Лікарняна клоунеса Марина Бердар. Скриншот: kanaldim.tv

Ольга Булкіна та Марина Бердар — лікарняні клоунеси, що працюють в "Охматдиті". Коли вони перетворюються у Бу і Люсю, то ідуть в гості до онкохворих діток. Такі гостини дуже допомагають маленьким пацієнтам, визнають лікарі. Деталі — у сюжеті "Ранку Вдома".

Ольга Булкіна та Марина Бердар познайомилися 2019 року на дводенних курсах з лікарняної клоунади. Цей курс створив благодійний фонд "Таблеточки", аби зібрати волонтерів, які будуть підбадьорювати діток в онковідділеннях столичних медзакладів.

"Саме там ми познайомилися з Мариною. Ми були волонтерами фонду. Працювали чотири роки у дитячих онковідділеннях. З часом це переросло в нашу основну роботу", — розповіла лікарняна клоунеса Ольга Булкіна.

На початку своєї волонтерської діяльності дівчата приходили до дітей в "Охматдит" після роботи. Ольга Булкіна багато років працювала на телебаченні, а Марина Бердар — менеджеркою з продажів.

"Під час карантину ми дізналися, що італійська професійна організація проводить експериментальний курс-онлайн. Щоб вступити на цей курс, треба було прислати відео візитку і мотиваційне звернення. Ми вступили на ці курси й завершили їх", — провадить Ольга Булкіна.

За пів року непростих занять дівчата отримали дипломи професійної школи лікарняної клоунади.

"Заняття тривали тричі на тиждень. Це було якраз після роботи, по три години. Складно, адже це потужне навчання під час якого ми зачіпали глибокі процеси. Там не про те, як жонглювати, а про те, як взагалі все це працює. Як працюють емоції дитячі, як налагодити контакт з дитиною", — додала Ольга Булкіна.

Коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення, Марина разом із мамою, у якої була зламана нога, виїхали з міста.

"Але я продовжувала допомагати онлайн. Ми на початку вторгнення записали відеозвернення на задану тему. Долучилися клоуни з різних міст. Ми намагалися підібрати для дітей та їхніх батьків важливі слова. Хотіли, щоб їм було спокійніше", — зізналася клоунеса Марина Бердар.

Ольга лишилась у столиці. В день широкомасштабного вторгнення вона поїхала в "Охматдит", аби бути поруч із дітками.

"Було зрозуміло, що їм потрібна емоційна підтримка. Усім. Там жили, як вдома: батьки з дітьми, медперсонал зі своїми домашніми улюбленцями. То була справжня фортеця, а навколо стрілянина та вибухи", — резюмувала Ольга Булкіна.

Коли бої за Київ вщухли, а Марина повернулась до Києва, дівчата продовжили свою волонтерську діяльність. Для цього вони покинули основні роботи та створили "БУП" — бюро усмішок і підтримки та цілковито присвятили себе лікарняній клоунаді.

"Це програма емоційної підтримки дітей в лікарнях. Ми вже провели набір та навчання. У нас нова команда лікарняних клоунів. Це дев'ятеро волонтерів, які отримали сертифікати та практику. Вони працюють щоденно", — пояснила Марина Бердар.

Лікарняні клоунеси не працюють за сценарієм. Щоразу це імпровізація.

"Беремо від дитини імпульс та віддзеркалюємо його. Повертаємо видозміненим. Так відбувається ця комунікація і ця гра з дитиною, тому що ніколи не знаєш, яка дитина буде в палаті, який у неї настрій та стан", — резюмувала лікарняна клоунеса Марина Бердар.

Бу та Люся мріють, аби у кожному куточку України були люди, які підтримуватимуть дітей у нелегкій боротьбі за життя.

Читайте також: Проєкт "Крила": як та для чого художниця розмальовує стіни "Охматдиту"

Прямий ефір