В Одеському зоопарку за час війни з'явилося повно нових мешканців: як нині живе звіринець 

Одеський зоопарк. Скриншот: kanaldim.tv

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну працівникам Одеського зоопарку вдалося не тільки зберегти життя звірів, а й прийняти нових тварин. Зараз заклад має 1 600 вихованців. На початку повномасштабного вторгнення працівники зоопарку ночували на роботі, аби вберегти життя та здоров'я підопічних. Більше про життя зоопарку дізнавайтеся у сюжеті "Ранку Вдома".

248 видів тварин налічує колекція Одеського національного зоопарку. Це майже 1 600 вихованців. Після повномасштабного вторгнення росіян працівникам звіринцю вдалося вберегти не тільки своїх постійних мешканців, а й прийняти нових.

"Ми, на жаль, не могли брати котів та собак, бо ми б не впоралися з цим. Але ми взяли багато інших тварин: черепах, хамелеонів, змій, багато папуг, кролики, шиншили", — розповів директор Одеського зоопарку Ігор Біляков.

Протягом перших місяців повномасштабної війни зоопарк став прихистком для домашніх улюбленців одеситів, які тікали від війни. Директорові Ігорю Білякову разом із колегами заради безпеки тварин доводилося навіть ночувати на території зоопарку.

"Боялися, що якщо впаде бомба, то не встигнемо з дому добратися в зоопарк і все втратимо. Тому ми жили тут", — додав Ігор Біляков.

У такі складні часи зоопарк не залишився без підтримки волонтерів. Допомагали як місцеві організації, так і європейські зоопарки.

Більшість домашніх тварин, врятованих на початку повномасштабного вторгнення, уже повернули до своїх власників. Іншим знайшли нові родини. Не кинули в біді і тварин з харківського "Фельдман екопарку", який обстріляли російські окупанти.

"Ми забрали з Харкова двох білих левів. Нам довелося займатися не лише їхнім лікуванням, а й реабілітацією. Вони були під обстрілами, і їх психологічний стан був досить важкий. Ці тварини боялися сирени, тут вже вони приходили до тями і нібито все гаразд, але коли починалася повітряна тривога у них знову паніка. Ці леви знали, що означає сирена", — додав директор Одеського зоопарку.

У зоопарку також знайшли прихисток тварини, які постраждали внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС.

"Ми зібрали понад двісті тварин. Це головним чином дрібні тварини: черепахи, жаби, тритони, ондатри. Також були і свійські тварини", — додав Ігор Біляков.

Домашню курку та індичку, яку назвали Магдалина, наступного дня після російського теракту до зоопарку привезли волонтери. Вони були в шоковому стані. Зараз із тваринами все добре. Вони живуть в одному вольєрі з іншими птахами та тішать відвідувачів зоопарку.

Потрапили до звіринця і хижі тварини — троє цуценят єнотоподібної собаки.

"Їх знайшли військові на морі. Це маленькі єнотоподібні цуценята, їм досі страшно. Вони пережили надто важко дорогу. Перший час вже в них були проблеми з травленням, тому що вони напилися солоної води. Ми їх лікували. Зараз їм уже легше. Вже їдять м'ясо, полюбляють свіженьке", — розповіла завідувачка секції хижих тварин Одеського зоопарку Оксана Фунтова.

Вдалося врятувати й самку плямистого оленя, яка дісталася берегів Одеси на маленькому плоті. Спершу тварина поводилася агресивно, і щоб бодай трохи знизити стрес, її поселили з плямистим ланями, котрі дуже до неї подібні.

Зараз усі врятовані тварини під опікою справжніх професіоналів. Дирекція та працівники Одеського зоопарку готові й надалі рятувати тварин, які опинилися в біді.

Також цікаво:

Прямий ефір