Укриття зі спортзалом: як тривають заняття у сховищі столичної гімназії

Укриття зі спортзалом. Скриншот: kanaldim.tv

В одній із київських шкіл облаштували укриття зі спортивним простором для єдиноборств. Щодня у сховищі тренуються до 100 дітей. Крім спортзалу, в укритті функціонують ще кілька приміщень, які облаштували під навчальні класи. До їхнього ремонту залучили понад 2 мільйони гривень, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Укриття зі спортивним простором для єдиноборств облаштували у гімназії № 62 в Дарницькому районі Києва. Щодня у сховищі тренуються до 100 дітей.

"У нас буде проходити через місяць атестація на пояси. Готую зараз дітей. Навчаю їх спеціальним технікам, які маємо продемонструвати на екзамені", — пояснив тренер із карате Давид Калістий.

Дитяча спортивна секція орендувала підвальне приміщення школи ще до початку повномасштабної війни й розпочала тут ремонт. Окрім простору для єдиноборств, в укритті функціонує ще кілька приміщень, які облаштували під підземні навчальні класи. До їхнього ремонту залучили кошти місцевого й державного бюджетів — понад два мільйони гривень.

"Це укриття розраховано на 800 учнів, які в нас мають змогу навчатися очно в першу зміну. Це дуже важливо зараз", — каже директорка гімназії № 62 Оксана Бумагіна.

Приміщення розділені між учнями різних класів. У кожному є запаси питної води, санвузол і додаткові джерела освітлення у разі блекауту.

"Є рупор для оповіщення, зарядні пристрої та рації. Це на випадок, якщо не буде зв'язку", — пояснює Оксана Бумагіна.

Кожне приміщення обладнане спортивною зоною. На партах настільні ігри. Також є міні бібліотека. Дизайн укриття — це творчість школярів.

"Вони малювали те, що хотіли. Це було під час та після уроків, коли ми тут перебували по кілька годин під час тривоги", — резюмувала директорка закладу.

В укритті діє система пароля. Під час кожної повітряної тривоги пароль оновлюється у разі небезпеки. Бомбосховище доступне і для учнів школи, і для місцевих жителів.

Також цікаво: Клас-укриття в Андріївці: як відбувається відновлення школи після окупації

Прямий ефір