Український письменник Андрій Курков увійшов до довгого списку Букерівської премії-2023

Андрій Курков. Фото: facebook.com/penclubua

Міжнародна Букерівська премія оголосила довгий список творів, що претендують на перемогу у 2023 році. Загалом у переліку 13 книжок, серед яких — робота українського письменника Андрія Куркова "Львівська гастроль Джимі Хендрікса". Про це повідомляє "Дом" з посиланням на сайт премії.

"Пронизаний унікальним брендом чорного гумору та горілчаного магічного реалізму Куркова, "Львівська гастроль Джимі Хендрікса" — це ніжний портрет одного з найбільш інтригуючих міст світу", — так описали книгу на сайті премії.

Пресслужба додала також, що до довгого списку "увійшли (…) один з найвідоміших українських письменників, який пообіцяв більше не писати російською мовою".

Перші номінації отримали книги, написані болгарською, каталонською та тамільською мовами, а також такі, що мають елементи корейської казки, французького горору, індійської мелодрами та скандинавської саги.

Претендентів у списку обрало професійне журі, яке очолила французько-марокканська письменниця Лейла Слімані. Шорт-лист із шести книг оголосять 18 квітня, а переможця — на церемонії в лондонському Sky Garden 23 травня 2023 року.

Читайте також: Швеція очима українки, українські головоломки та історія суворих чоловіків — огляд книг від Дмитра Слівного

Прямий ефір