Українці у Чорногорії плетуть маскувальні сітки для ЗСУ 

Українки плетуть маскувальні сітки. Скриншот: kanaldim.tv

Українці, які знайшли тимчасовий прихисток від війни в Чорногорії, об'єдналися, аби плести маскувальні сітки для наших захисників. Вони збираються щодня, обговорюють останні події, спілкуються та допомагають українським воїнам. Більше про це — у "Ранку Вдома".

Українці в Чорногорії плетуть маскувальні сітки. Щодня на локації збираються десятки людей. Вони обговорюють останні події, просто розмовляють та роблять речі, необхідні для захисту наших військових. 

"Ми гуртуємося, робимо одну справу разом. Ніякі психологи не допоможуть так, як спілкування. Це можливість допомогти Україні навіть за дві 2 000 кілометрів від дому", — координаторка проєкту з плетіння сіток у Чорногорії Юлія Мацуй. 

Юлія Мацуй приїхала до Чорногорії після початку повномасштабного вторгнення. Пригадує, спочатку шукала таких же вимушених переселенців, як і сама, а в результаті разом з іншими небайдужими створила цілу сім'ю однодумців. Щодня до плетіння сіток долучаються кілька десятків людей, і в кожного з них є своє завдання. 

"Нас три бригади. У першій працюють переважно підлітки або бабусі, які ріжуть тканину. Друга бригада скручує стрічки. Третя — плете самі сітки. Це насамперед наші матусі", — додає Юлія Мацуй.

Українці в Чорногорії плетуть сітки вже майже два роки. За цей час вони стали не просто друзями, а справжньою родиною. На зустрічах багато дітей, вони допомагають дорослим або ж просто граються та створюють малюнки для наших воїнів. 

Учасники ініціативи сплели вже тисячі квадратних метрів сіток. Цього замало, зізнається Юля. Нашим військовим потрібно набагато більше, адже термін служби маскувальної сітки на фронті зазвичай лише кілька днів. 

Сітки, які українці плетуть у Чорногорії, дуже легкі та зручні у використанні. Їх плетуть лише з флізеліну, що, замовляють з України. Такі сітки швидко вбирають вологу, швидко сохнуть, легкі. Для кожної пори року потрібна різна сітка. Аби сітки потрапили до України, вони мають проїхати кордони кількох країн. Не всі погоджуються пропускати товари військового призначення, тож єдине, що по-справжньому турбує українок — чи потрапить все до наших військових. 

Читайте також: Українка в Польщі створює прикраси для фотосесій та показів мод

Прямий ефір