Україна у ваших новинах та у реальному житті — дві різні країни: зупинити війну закликав росіян Зеленський (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Скріншот відео: kanaldom.tv

Президент України Володимир Зеленський у середу, 23 лютого, пізно ввечері виступив зі зверненням, більша частина якого була російською мовою та адресована звичайним росіянам. Глава Української держави закликав їх утримати керівництво РФ від агресії проти України. Сам Зеленський не зміг зв'язатися із президентом Росії, інформує "Дом" .

"Сьогодні я ініціював телефонну розмову з президентом РФ. Результат — тиша. Хоча тиша має бути на Донбасі. Тому сьогодні я хочу звернутися до всіх громадян Росії. Не як президент. Я звертаюся до російських громадян як громадянин України. З вами нас поділяє більше 2 тис. км загального кордону. Уздовж нього сьогодні стоять ваші війська. Майже 200 тис. солдатів, тисячі бойових машин. Ваше керівництво схвалило їх крок уперед на територію іншої країни. І цей крок може стати початком великої війни на Європейському континенті", — попередив Зеленський.

Президент України спробував переконати росіян, що народ України не потребує звільнення, що українці не нацисти і що Україна в російських новинах та насправді — дві абсолютно різні країни.

"І головна їхня відмінність у тому, що наша — справжня. Вам кажуть, що ми нацисти. Але хіба може підтримувати нацизм народ, який за перемогу над нацизмом віддав більше 8 мільйонів життів? Як можу бути нацистом я? Розкажіть про це моєму дідові, який пройшов всю війну в піхоті радянської армії. А помер полковником у незалежній Україні. Вам кажуть, що ми ненавидимо російську культуру. Як можна ненавидіти культуру? Будь-яку культуру? Сусіди завжди збагачують один одного культурно. Проте це не робить їх єдиним цілим. Не розчиняє нас у вас. Ми різні. Але це не привід бути ворогами. Ми хочемо самі визначати та будувати свою історію. Мирно. Спокійно. Чесно", — зазначив президент.

Зеленський запевнив, що Україні не потрібна війна, але якщо розпочнеться наступ, країна захищатиметься.

"Наступаючи, ви бачитимете наші обличчя. Не наші спини. А наші обличчя", — заявив президент України.

Зеленський запевнив, що Україна не може загрожувати Росії. Сьогодні країна перебуває поза будь-якими оборонними альянсами. Війна позбавить гарантій безпеки всіх.

"Я знаю, що це моє звернення не покажуть по російському телебаченню. Але громадяни Росії повинні його побачити. Вони повинні дізнатися правду. Правда в тому, що потрібно зупинитися. Поки не пізно. І якщо керівництво РФ не хоче заради миру сідати за стіл з нами, можливо, воно сяде за стіл із вами? Чи хочуть росіяни війни? Я дуже хотів би відповісти на це питання. Але відповідь залежить лише від вас, громадяни Російської Федерації", — наголосив президент.

Читайте також: Велика оборонна коаліція почала працювати, — Зеленський (ВІДЕО)

Прямий ефір