Україна у листопаді має отримати від Німеччини першу сучасну партію системи ППО, — Ягун

Віктор Ягун. Фото: apostrophe.ua

Україна домовилася з Німеччиною про постачання першої партії системи ППО. Вона має бути доставлена ​​у листопаді. Про це з посиланням на слова посла України в Німеччині Андрія Мельника заявив військовий та громадський діяч, генерал-майор СБУ, колишній заступник голови СБУ (2014-2015 рр.) Віктор Ягун в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

"Ми домовилися і вже проплатили першу партію системи ППО, яка взагалі ще не використовується в Бундесвері. І вона, якщо все буде добре, вже в листопаді, вона зараз просто перебуває в стані виробництва, буде поставлена ​​в Україну", — сказав експерт.

За його словами, це найновіша система.

"Вона суперсучасна і реально навіть не пройшла повний цикл використання в Німеччині", — додав Ягун.

Також він зазначив, що німецькі самохідні гаубиці, які ЗСУ вже використовують на фронті, вважаються у світі найдосконалішими.

"І в тому калібрі, і в тій якості виконання. Ми зараз вже маємо 12 таких установок… Це два дивізіони, які справді можуть на окремо взятій ділянці змінити ситуацію кардинально. По-перше, дальність стрілянини, по-друге, все-таки калібр. Чому калібр, чому так він важливий? Не тільки тому, що ми переходимо на системи озброєння, якими користується НАТО, цей калібр дозволить нам якісніше знищувати супротивника", — пояснив Ягун.

Читайте також: Українські захисники вже б'ють ворога за допомогою німецьких гаубиць PzH 2000, — Резніков

Прямий ефір