Україна у фокусі уваги міністеріалу ОБСЄ — заяви учасників (ВІДЕО)

Переговори у Стокгольмі. Фото: Тwitter/Дмитро Кулеба

Ситуація на Донбасі, російська агресія проти України та загроза подальшого загострення обговорювалися сьогодні, 2 грудня, у Стокгольмі (Швеція) на зустрічі глав МЗС країн-членів ОБСЄ (Організації з безпеки та співробітництва в Європі), інформує "Дом".

Головна подія дня на мінестеріалі ОБСЄ — особиста зустріч міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та державного секретаря США Ентоні Блінкена. На переговорах за зачиненими дверима сторони обговорювали питання безпеки на Донбасі.

"Український народ знає про нашу незмінну підтримку територіальної цілісності та незалежності України. Я щойно прибув після зустрічі НАТО і можу сказати, що такої ж думки дотримуються не лише США, а й країни-члени Північноатлантичного альянсу. Ми серйозно занепокоєні агресивними діями Росії вкотре, тому я радий, що сьогодні ми маємо можливість обговорити подальші кроки з цього питання, а також інші питання щодо нашої співпраці", — заявив Ентоні Блінкен.

"Це чудова можливість обговорити ситуацію з безпекою і те, як наші союзники можуть допомогти нам стримати Росію, щоб вона не вдалася до військової операції. Росія провокує Україну військовим та дипломатичним шляхом. У нас немає намірів їх провокувати. Ми прагнемо мирного вирішення конфлікту", — наголосив Дмитро Кулеба.

За кілька годин після цього глава Держдепу зустрівся із главою МЗС Росії Сергієм Лавровим. Блінкен був непохитний: Росія зобов'язана виконувати Мінські угоди та не погрожувати Україні

"Ми глибоко стурбовані, враховуючи наявні докази того, що Росія може планувати подальшу суттєву агресію проти України. Тому закликаємо Росію поважати суверенітет та територіальну цілісність України, зробити кроки до деескалації, згорнути військове нарощування та повернути сили на нормальні мирні позиції та імплементувати Мінські угоди особливо щодо надання необмеженого доступу Спеціальній моніторинговій місії", — акцентував держсекретар США.

Цього року завершується керівництво Швеції в ОБСЄ Швеції. Саме міністерка закордонних справ Швеції Ен Лінде відкрила пленарне засідання. У своєму виступі згадувала поїздку на Донбас.

"Жоден конфлікт не має більш поляризуючого ефекту на європейську безпеку ніж те, що відбувається в Україні, включаючи Крим. Він є найвищим пріоритетом шведського головування, а також фундаментальним викликом для європейської безпеки. Його продовження призводить до жертв і завдає страждання населенню по обидва боки лінії дотику. І я розчарована відсутністю суттєвого прогресу в пошуку сталого політичного рішення з повагою до суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", — заявила Ен Лінде.

Також глава МЗС Швеції наголосила, що пункти пропуску на Донбасі мають бути відкриті з обох боків лінії дотику.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FkanalDOM%2Fvideos%2F431949055106725%2F&show_text=false&width=560&t=0" width="560" height="314" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Читайте також: Підсумки 2 грудня: ухвалення бюджету-2022, питання Криму на міністеріалі ОБСЄ та закриття кордонів через "омікрон" (ВІДЕО)

Нагадаємо, у столиці Швеції з 1 грудня триває щорічна зустріч міністрів закордонних справ країн-учасниць Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). У ній беруть участь делегації 57 країн. Швеція приймає нинішню зустріч міністрів закордонних справ, оскільки наразі головує в ОБСЄ.

Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен провів зустрічі з міністрами закордонних справ України та Росії – Дмитром Кулебою та Сергієм Лавровим.

Читайте такожВідвести війська та виконати Мінські угоди: про підсумки зустрічі Блінкена та Лаврова повідомили у Держдепі США

Прямий ефір