Україна й Угорщина зобов'язуються знизити напруженість навколо прикордонного Закарпаття

Фото: AP

27 січня 2021 року

Україна й Угорщина пообіцяли знизити напруженість в прикордонному Закарпатті.

Дві країни мають розбіжності через права етнічних угорців в регіоні, який розташований на заході України, на використання своєї рідної мови.

На Закарпатті, на кордоні між двома сусідами, проживає діаспора з близько 150 000 угорців. Колись регіон був частиною Австро-Угорської імперії, що розпалася після Першої світової війни.

Київ, який протягом уже семи років залучений в конфлікт з проросійськими сепаратистами на сході України, цілком побоюється аналогічних сценаріїв на Закарпатті.

Тим часом Будапешт звинуватив Україну, яка виступила за обов'язкове навчання українською мовою в середніх школах у 2018 році, в перешкоджанні культурному розвитку регіону.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто запропонував вирішити суперечку про освіту шляхом створення робочої групи.

Також мала місце напруженість з приводу законності отримання членами громади подвійного (угорського та українського) громадянства.

"Я з великою радістю приїхав до Києва, — сказав Сійярто під час спільної пресконференції зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою в Києві. — Ми можемо покласти край погіршення наших відносин і повернути їх в правильному напрямку".

Після періоду напруженості Угорщина та Україна почали повертатися до нормальних відносин, які були до пандемії коронавірусу.

 "Немає ніяких підстав стверджувати, що українські угорці схильні до сепаратизму, так само як немає підстав вважати, що Українська держава хоче заподіяти шкоду угорцям Закарпаття", — заявив Кулеба в середу.

Міністр закордонних справ рішуче засудив будь-який прояв неповаги до угорської громади в Україні, охарактеризувавши також як "неприйнятну будь-яку антиукраїнську риторику, яка звучить в певних колах Угорщини".

У розпал напруженості уряд прем'єрміністра Віктора Орбана загрожував діяти в межах Європейського Союзу й НАТО, щоб заблокувати зв'язки і перешкодити їх співпраці з Києвом.

За матеріалами Euronews

Прямий ефір