У жодному інституті такого не навчали: як відбувається реабілітація військових після поранень

Реабілітація військвого у центрі Олександра Єрьоміна. Скриншот: kanaldom.tv

На шляху до одужання захисникам доводиться долати нестерпний біль. Але, на щастя, поруч із ними є найкращі українські реабілітологи. Вони підтримують бійців у найскладніших моментах і невпинно працюють, аби хлопці якомога швидше одужували. 

Реабілітаційний центр Олександра Єрьоміна до повномасштабного вторгнення працював зі спортсменами, а зараз на волонтерських засадах допомагає військовослужбовцям після поранень. Детальніше про роботу центру розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

"Дуже багато поранених, багато травм, осколкових поранень. У жодному інституті не навчали, як працювати з рваними ранами чи з відрізаними нервовими закінченнями. Довелося перечитати багато літератури, розпочати нове навчання, набрати новий персонал", — каже засновник реабілітаційного центру, лікар-реабілітолог Олександр Єрьомін.

Реабілітаційний центр Олександра Єрьоміна майже три роки працює на території Київського велотреку. До повномасштабного вторгнення Олександр працював фізіотерапевтом футбольного клубу "Шахтар", збірних України з гандболу, баскетболу, хокею та легкої атлетики, а зараз на волонтерських засадах реабілітує військовослужбовців після поранення.

"Почали працювати майже з перших днів [повномасштабного вторгнення]. Центр я закрив, виїжджали додому до хлопців, які тренувалися. Щойно вони одягли бронежилети, одразу повилазили старі травми. Треба було їх рятувати і миттєво все вирішувати", — згадує Олександр.

Олександр Єрьомін. Скриншот: kanaldom.tv

Трохи згодом лікар-реабілітолог знову відкрив свій центр, набрав нову команду з 20 спеціалістів і став допомагати бійцям після важких поранень відновити опорно-руховий апарат. Кожному розробляють індивідуальну програму реабілітації залежно від травми. 

"Був випадок, коли прийшов військовий, котрому повністю відірвало сідницю та куприк. Я питаю: "Яка в тебе мрія?" А він каже: "Хочу навчитися сидіти". То ми за два місяці зробили так, що він сів", — розповідає Олександр.

Військовослужбовець Віктор Ярославцев із 2015 року захищає Україну від сусіда-терориста. 34-річний чоловік був у найгарячіших точках — у Донецьку, Чернігові, Ірпені та Бучі. Дивом командиру роти пощастило вижити в Мар'їнці. 

"Виїхав танк і першим пострілом… Нас було п'ятеро. Всіх поклало один за одним. Одному бійцю розірвало черевну порожнину — помер на місці. У мене нога лежала поруч і я думав, що її відірвало. Позаду — мій водій, якого контузило і з вух шла кров. А взводнику, що йшов позаду, пальці повідривало", — розповідає Віктор Ярославцев.

Чоловік чотири місяці пролежав нерухомо у шпиталі, пережив дев'ять операцій, перш ніж лікарям вдалося врятувати ногу. Зараз, попри невимовний біль, Віктор намагається навчитись ходити і мріє повернутися до побратимів. 

Інший військовослужбовець, Олександр, дізнався про реабілітаційний центр Єрьоміна від побратимів. Одразу звернувся по допомогу. Після носіння військової амуніції у нього почалися проблеми зі спиною та ногами, часом рвалися зв'язки. Місяць реабілітації — і чоловік почувається набагато ліпше. Зараз навчається основам реабілітації в Олександра Єрьоміна, аби допомагати своїм побратимам. Сам лікар уже отримав відзнаку мера за допомогу військовим і обіцяє продовжувати до нашої перемоги.

Читайте також: Розумні протези: як українці розробляють кіберруки зі штучним інтелектом

Медіа-партнери
Прямий ефір