"У нас волонтерська країна": співак Міша Крупін у "Ранку Вдома"

Музикант, волонтер, фронтмен гурту "КОРУПЦІЯ" Міша Крупін розповів про благодійний тур, допомогу військовим, рідний Харків, творчість під час війни та нову музику. Також артист виконав у студії "Ранку Вдома" нову пісню — "Світло". Дехто досі вважає, що вона про блекаут в Україні.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Ваш музичний перформанс 29 грудня, коли ви грали гімн України на скрипці під час масованого ракетного обстрілу, вразив багатьох прихильників. Розкажіть, як з'явилася така ідея?

— Я бачив як летять ці ракети, мені було страшно, і я взяв скрипку і вирішив грати. Думаю, зніму це на телефон і завантажу в Instagram. Багато людей не знали, шо я насправді грав на скрипці. Одні думають, що я репер, інші — що я співаю шансон. Зараз люди з'ясували, що я музикант, і зокрема граю на скрипці.

— Розкажіть, будь ласка, про вашу волонтерську діяльність?

— Наш гурт займається збором коштів на авто для ЗСУ. Донатили волонтерам, які також закривають потреби військових на Миколаївському та Херсонському напрямках. Зараз треба купити дрон, який коштує п'ять тисяч доларів. Це Mavic 3 Thermal. Ще мій друг з Бахмута потребує тепловізора. Тож зараз маю два запити. Завершуємо збір на автівки, і починаємо новий.

— Як вдається поєднувати роботу, писати пісні та виступати, з волонтерською діяльністю?

— Стосовно творчості я думаю, що все ж таки потрібно якось поєднувати й пісні, які сьогодні актуальні, з піснями, які були раніше. Пісні на воєнну тематику все життя будуть нагадувати про весь цей біль.

— Ви родом з Харкова. Коли останній раз там були? Чи залишився у вас там дім та друзі?

— Дім залишився, щоправда, повибивало вікна. Загалом на районі все нормально. Дуже багато людей повертається в Харків, тобто життя триває.

— Ви часто даєте концерти для військових. Які пісні виконуєте?

— Коли збираються тільки військові, то я можу співати будь-які пісні. Коли, наприклад, приходять військові з дружинами та дітьми,  то я починаю перебирати пісні. Інколи вигадую на ходу приспів, щоб замінити відверті фрази. Всім весело. Взагалі мені важливо, щоб військові посміхалися, заряджалися на моїх концертах. Я їм плескаю в долоні, а не вони мені, я їм співаю, я їм дякую.

— Ваша нова пісня "Світло" присвячена відключенням світла чи все ж таки це історія про кохання?

— Насправді там є декілька сенсів. Наприклад, можна розпізнати історію про натхнення. Про хлопця і дівчину, про світло і знеструмлення. Ну, вигадав я її тоді коли був блекаут. Написав текст і поїхав на студію до свого аранжувальника. Він вже встановив в себе додаткові джерела живлення, але нічого не хотів тоді робити. Я його попросив записати мій перший варіант пісні, він був жахливим, але наступного дня я написав новий текст. Юра, аранжувальник, не хотів переписувати нічого. Я його вмовив. Записаний варіант скинув своїй команді й боявся, що вони мене розкритикують, або підуть від мене (сміється, — ред.). Втім мені передзвонив режисер і каже: "Слухай, пісня просто пушка! В мене є сюжет, я вже бачу цей кліп. Знімаємо післязавтра!". Так з'явився трек "Світло".

— Скажіть, будь ласка, де найближчим часом можна почути та побачити виступ гурту "КОРУПЦІЯ"?

— 21 січня в Києві буде концерт, але усі квитки продані. Після того, як нам сказали про це, ми вирішили, що відіграємо ще один концерт 22 січня. Це якраз День Соборності України й це дуже класний збіг. Тому запрошую вас 22 січня в Osocor Residence на наш виступ. Буде круто!

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір