У найстарішій книгарні Києва відкрили секцію, присвячену війні в Україні

Зустріч з авторами книг про війну в Україні у книгарні "Сяйво книги". Скриншот: kanaldim.tv

"Сяйво книги" — найстаріша книгарня Києва. Нещодавно тут відкрили секцію присвячену російсько-українській війні. Тепер тут можна знайти багато новинок, написаних українськими авторами під час повномасштабного вторгнення. Під час відкриття секції гості змогли поспілкуватися з військовими — авторами сучасної літератури. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

На полицях книгарні "Сяйво книги" можна знайти книжки, з якими читачі вже встигли познайомитись під час "Книжкового Арсеналу". Також тут презентували новинки, написані українськими авторами під час повномасштабного вторгнення.

"Почали аналізувати та виявили, що людей цікавить книга про війну. Багато людей, особливо з початку повномасштабного вторгнення, та й з початку війни у 2014 році, почали цікавитися історією України, тематикою війни. Особливо цікаво, коли військовий через книгу передає свої враження, емоції. Що спонукало його написати там вірші, поезію, якісь життєві, свої історії. Люди хочуть почитати, дізнатися і, можливо, це допоможе їм рухатися далі", — розповів управитель книгарнею "Сяйво книги" Гліб Малич.

Під час заходу гості книгарні змогли поспілкуватись з авторами військовими про їхні твори та разом з експертами обговорити актуальність такої літератури.

"Це важливо і зараз, і, важливо буде через 20 років. Але є різниця. Зараз дуже багато військових буде повертатися додому, і ці книги допоможуть родинам, дружинам, чоловікам, дітям, батькам зрозуміти своїх дітей, чоловіків, племінників, які повернулися з війни. Багато цих книг вони не криваві. Це опис свого досвіду людини на війні, що вона відчуває", — вважає незалежна дослідниця книжок про російсько-українську війну Ганна Шкоріна.

Свої місця на полицях нової секції київської книгарні знайшли понад 250 книжок від майже 150 сучасних авторів. Серед них уже відомий читачам військовий поет Богдан Назаренко.

"Будь-який військовим думає на війні не тільки про війну, не тільки про автомат Калашнікова, але він думає про домівку, про кохання, про Батьківщину, про себе, про дітей. Дуже часто буває так, що на війні люди вдаються до творчості, аби не з'їхати з глузду. Мій, приклад характерний. Мені важливо, щоб мене почули. Мені важливо, щоб це не було, просто залишено тільки в мені", — зізнався  старший солдат штурмової бригади "Спартан", поет Богдан Назаренко.

Сьогодні книжки про російсько-українську війну це один з найпопулярніших серед читачів жанрів, в якому працюють понад тисяча авторів. Усі вони з власного досвіду знають, що таке воєнні дії і як про них треба розповідати.

"Це саме автори, військові, деякі волонтери, які писали про війну, а також пенсіонери військовослужбовці. На жаль, багато авторів вже загинули. Багато хто ще перебуває на передовій, захищаючи нашу країну, і не зміг передати там свої книги до нас сюди. Але ми цю співпрацю продовжуємо. Хочемо, щоб тут були представлена всі автори", — резюмував Гліб Малич.

Ознайомитися з творами про війну і підтримати улюблених авторів можна в будь-який час у найстарішій книгарні Києва "Сяйво книги".

Також цікаво:

Прямий ефір