У Фінляндії організували розмовний клуб української мови

В Українському центрі Гельсінкі. Фото: yle.fi

В Українському центрі Гельсінкі організували розмовний клуб української мови. Проєкт реалізують в рамках ініціативи "Єдині". Поки що набирають першу групу охочих вивчити мову. Це безплатно і розраховано переважно на російськомовних українців, передає "Дом" з посиланням на повідомлення фінського мовника Yle.

До розмовного клубу запрошують всіх, хто хоче розмовляти українською мовою у повсякденному житті, і кому важко дається такий перехід. Про це розповіла координаторка розмовного клубу та членкиня правління "Товариства українців у Фінляндії" Надія Федорова.

"Зустрічі розмовного клубу відбуватимуться один раз на тиждень у нас в Українському центрі за спеціально розробленою програмою, і ми допоможемо впоратися з усіма проблемами, що виникають під час переходу на українську.Клуб покликаний долати бар'єри та підтримувати мотивацію у переході на українську. Це не мовні курси у звичному їхньому розумінні", — пояснила Надія Федорова.

Зараз розмовні клуби соціального проєкту "Єдині" запрацювали у 25 містах України та за кордоном. Зокрема, у Любліні, Варшаві, Роттердамі, Вільнюсі та Празі.

Загалом за 10 місяців роботи проєкт налічує вже понад 60 тисяч учасників. Підтримку переходу на українську мову також можна отримати онлайн. Участь у розмовних клубах та онлайн-підтримка — безплатна.

В Українському центрі в Гельсінкі наголошують, що для тих, хто зовсім не володіє українською, наприклад, для фінів та інших охочих, організували окремий курс української для початківців.

Нагадаємо, за даним "Укрінформу" у Фінляндії отримали прихисток 50 тисяч українських біженців.

Читайте також: Відкрили за три тижні: як працює українська школа у Польщі

Прямий ефір