У Чернігові відновили мовну школу, яка постраждала від ракетного удару

Мовна школа у Чернігові. Скриншот: kanaldim.tv

Рівно рік тому, 19 серпня, Росія завдала ракетного удару по Чернігову. Тоді, у вихідний день, крилата ракета "Іскандер-К" влучила в історичний центр міста. Російська ракета забрала життя сімох людей, серед яких була шестирічна дівчинка. 148 людей дістали поранень. Щодо руйнувань, то суттєво постраждали драмтеатр та мовна школа. Рік потому журналісти "Ранку Вдома" побували там, адже освітянам з Чернігова вдалося отримати ґрант на її відновлення.

Шок, біль, розпач відчували тоді українці. Від російської ракети загинули семеро людей, 156 дістали поранень. Жертв могло бути значно більше, якби ж на вихідний день. На щастя, в школі не було учнів. Приміщення навчального закладу дуже постраждало. Уламки стирчали у стінах і валялись на підлозі.

"Обвалилася стеля, потрощило меблі. Вікон нема, дверей нема. Точніше вони просто вилетіли на двір. Сталеві двері, які нам важко було відкривати чи закривати були пробиті, від них залишилися шматки заліза", — пригадує засновниця мовної школи Інна Черевко.

Проводити заняття у зруйнованому приміщенні було неможливо, тож усі гуртом взялися до роботи. Власники офісу замінили вікна, найближчі сусіди та учні школи допомагали з прибиранням. Лишилось зробити ремонт, закупити підручники та відповідне обладнання.

"Знаєте, це таке враження, що тобі треба починати бізнес з нуля. В тебе є приміщення і список людей, які тобі довіряють. Це ті, хто готовий й надалі вчитися", — каже Інна Черевко.

Відновитися вдалося завдяки ґранту від міжнародної компанії з міграції та уряду Німеччини. Завдяки донорським коштам відремонтували приміщення закладу й систему електропостачання. Через три місяці оновлена школа знову відчинила двері для відвідувачів.

"Класно, що є можливість, і іноземні донори готові вкладатися в бізнеси, які дійсно працюють. В нас нові ноутбуки, нові матеріали, ремонт в приміщенні", — додає власниця.

Мовний заклад працює 14 років. Його добре знають у Чернігові. До війни аудиторії були переповнені слухачами. Заняття нині відвідують понад 150 людей.

У мовній школі працюють четверо викладачів, які проводять індивідуальні та групові сесії. Основний меседж закладу — створити комфортне середовище, де можна вивчити іноземну мову та знайти нових друзів. Крім чернігівців, школи відвідують переселенці зі сходу та півдня.

"В когось повністю зруйнований будинок і не можна повернутися на територію, яка зараз окупована. Вони на новому місці, вони надихаються тими людьми, які є в Чернігові, і вони продовжують вивчати мову. Вони розуміють, що мова дає їм шанс бути конкурентоспроможним на ринку праці, вільно почуватися за кордоном. Тому класно, що такі люди приходять до нас та ще й дітей часто приводять", — резюмувала Інна Черевко.

Викладачі проводять безплатні акції для дітей військовополонених і донатять на армію, а також тісно співпрацюють з обласною військовою адміністрацією та допомагають іноземним делегаціям з перекладом. Це їхній внесок у перемогу. Тим паче, що багато учнів мовної школи воюють на фронті.

Читайте також: Популяризація профтехосвіти серед української молоді: розмова з очільницею Директорату професійної освіти МОН

Прямий ефір