У 2051-му, коли Лаврі виповниться 1000 років, у ній мають з'явитися всі найвидатніші українці та представники інших держав, — гендиректор заповідника "Києво-Печерська лавра" Максим Остапенко

Києво-Печерська лавра. Фото: kanaldim.tv

Науковець, археолог та в. о. гендиректора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Максим Остапенко розповів у програмі "Точка опори" про те, що невдовзі видатній пам'ятці виповниться 1000 років і до того часу Лавра не лише має повернутися в інформаційний простір українців, а й підготуватися до прийому всіх впливових та відомих людей України та світу.

Ведуча Світлана Леонтьєва зазначали, що за останні роки Лавра випала з інформаційного простору України, а ми мало поінформовані про те, що з нею відбувається. 

"Щодо цього ми вже робимо достатньо багато конкретних кроків із Міністерством культури та інформаційної політики. Без інформаційної політики культура програє. В сучасному світі це два надзвичайно пов'язаних між собою явища. Зараз основне наше завдання — підсилити інформаційну компоненту в діяльності Києво-Печерської лаври, щоб суспільство постійно бачило не просто українські меседжі, а святині, яким молилися українці 100-300-500 років тому, щоб вони не забували про унікальні архітектурні об'єкти, які будували українці 100-200-1000 років тому, щоб усі ці речі постійно були в інформаційному просторі", — сказав Максим Остапенко.

В цьому дуже допомагають журналісти, каже Остапенко, тому що вони розуміють і підсвідомо відчувають, наскільки такі об'єкти, як Лавра, можуть змінити українське інформаційне поле. 

"Ми маємо думати не на півроку і не на рік вперед, а на покоління. Через 28 років, у 2051 році лаврі виповниться 1000 років. Перша згадка про Лавру відноситься до 1051 року. Через 28 років у лаврі мають з'явитися всі найвидатніші українці, представники світових релігійних спільнот та інших держав", — додав в. о. гендиректора.

Повна версія інтерв'ю: Незаконні добудови, заповідник "Хортиця" та Каховська ГЕС: очільник "Києво-Печерської лаври" Максим Остапенко у "Точці опори"

Нагадаємо, Максим Остапенко — науковець, археолог, культурний діяч, кандидат історичних наук, автор понад 30 наукових праць з історії острова Хортиця та Нижнього Подніпров'я. Співавтор дослідження та реставрації унікальних об'єктів підводної спадщини. З 2007 року — генеральний директор Національного заповідника "Хортиця". Після початку повномасштабного російського вторгнення вступив до лав Збройних сил України. У квітні 2023 року був призначений виконуючим обов'язки генерального директора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". 

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір