Три умови відходу Путіна від президентства позначив Кисельов

Евгений Киселев. Фото: kanaldom.tv

Президент Росії Володимир Путін залишиться на своєму посту і після президентських виборів 2024 року. Таку думку сьогодні, 20 вересня, в спецпроєкті "Вибори без вибору" телеканалу "Дом" висловив журналіст, політичний аналітик Євген Кисельов.

"Згадайте моє слово, Путін у 2024 році, якщо буде живий і здоровий, нікуди не піде. Ходять уперті чутки про те, що він нібито хворий, що він мало не смертельно хворий. Про фізичний відхід Путіна найближчим часом ми чуємо вже багато років. Я, чесно кажучи, в це не вірю. Я думаю, що він буде залишатися при владі рівно стільки, скільки він захоче, і скільки він зможе", — сказав Кисельов.

Він вважає, що Путін може перестати бути президентом РФ з однією з трьох причин. По-перше, при фізичної неможливості управляти країною (важка хвороба або смерть). По-друге, якщо в Росії сформується "серйозна сильна опозиція всередині правлячої еліти". По-третє, при глибокому розколі всередині правлячої еліти.

"Серйозний розкол всередині правлячої еліти. Це якщо, припустимо, більш молода частина російського чиновництва, політикуму раптом відчує, що нинішній стан речей якимось фундаментальним чином заважає їхнім політичним і життєвим інтересам. Але я поки такої ситуації не передбачаю", — зазначив аналітик.

У ситуації тривалого правління Путіна Україні необхідно сподіватися тільки на свої сили.

"Сподіватися треба на свої сили, займатися реформами. Перш за все, реформою Збройних сил, потрібно будувати мобільну, сильну, сучасну армію. Треба вигнати тих чиновників, які себе не проявили. Потрібна більша суб'єктність в міжнародних відносинах: потрібно не просити, а вимагати. Потрібно не погоджувати якісь рішення, а говорити: ми будемо робити так, а не так, вам не подобається — добре", — продовжив Кисельов.

Він пропонує Україні брати приклад з Ізраїлю.

"У період становлення держави Ізраїль, у 50-60-ті роки, їй теж намагалися нав'язувати різного роду політичні рішення і всередині країни, і за кордоном. У підсумку, ізраїльтяни все зробили так, як вважали за потрібне. Ось вони для мене зразок для наслідування ", — резюмував Кисельов.

Читайте також: Реагувати світ може, як завгодно: чи визнають вибори до Держдуми РФ легітимними — думка Кисельова

Прямий ефір