Третє знищення культури півострова — чим допоможе Кримська платформа, назвав Чубаров (ВІДЕО)

Рефат Чубаров. Скріншот відео: kanaldom.tv

Культурна спадщина кримських татар втретє переживає період тотального знищення. Будь-які зусилля України, зокрема із залученням міжнародної спільноти, поки що можуть лише мінімізувати наслідки дій окупантів. Таку думку у коментарі телеканалу "Дом" висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Він нагадав, що в історії Криму тотальне знищення його культури відбувається не вперше.

"Так відбувалося після першої анексії Криму у 1783 році. І тому зараз кримськотатарська діаспора становить кілька мільйонів людей, але вони всі проживають в інших країнах. Так відбувалося після 1944 року, коли радянська влада тотально виселила весь народ, перейменувала всі назви. І тепер ми спостерігаємо втретє таке знищення", — каже голова Меджлісу.

На думку Чубарова, оскільки Росія перетворює Крим на військову базу, там потрібне повністю лояльне населення.

"Кримських татар, етнічних українців Росія визначила як нелояльних. Вона робитиме все, щоб витіснити цих людей. А все, що пов'язане з історією, культурою, максимально розчинити у російській культурі, у російській історії", — упевнений голова Меджлісу.

Він вважає, що Україна та міжнародна спільнота зараз можуть лише мінімізувати наслідки якихось дій Росії в Криму. Врятувати ж культурну спадщину, як і зупинити інші злочини на півострові, може лише його деокупація. У цьому Чубаров бачить головне завдання Кримської платформи.

"Зупинити цю руйнацію, щоб припинилися переслідування, гоніння людей, ми не в змозі, доки не буде усунено головний фактор, внаслідок якого і скоюють ці злочини. Це фактор окупації. Тому моє глибоке переконання, що всі свої зусилля Кримська платформа, учасники Кримської платформи мають направити на те, щоб змусити Росію повернутися до меж міжнародного права та звільнити Крим", — заявив Чубаров.

Читайте також: Культурну спадщину знищує Росія в Криму — яка мета та як протидіяти (ВІДЕО)

Прямий ефір