Тренінги з тактичної медицини: переливання крові на догоспітальному етапі

Тренінг військових медиків. Скриншот: kanaldim.tv

За статистикою, однією з найбільш розповсюджених причин загибелі військових на фронті є крововтрата. Тож переливання крові на догоспітальному етапі — важлива складова роботи парамедиків. Медики, які працюють на фронті, мали нагоду удосконалити свої навички на тренінгу. Навчання організували інструктори з тактичної медицини, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

За статистикою, однією з найбільш розповсюджених причин загибелі військових на фронті є крововтрата. Саме тому волонтери вирішили навчити переливати кров на догоспітальному етапі військових, які вже мають фахову медичну освіту.

"Ми група сертифікованих інструкторів. Свої тренінги проводимо за американською системою з тактичної медицини. Це дуже хороша навчальна база, заснована на статистичних даних. Загалом, весь цей курс дуже великий, триває 64 години. Ми взяли одну частинку з нього й проводимо одноденний тренінг", — пояснює інструкторка з тактичної медицини Анастасія Зіміна.

Лекція спрямована на навчання саме бойових медиків для того, щоб вони могли надати допомогу постраждалому з геморагічним шоком.

"Це масивна втрата крові, яка приводить до порушення функції організму. Навички з переливання крові підіймає рівень виживання бійців з травмами, з масивними кровотечами", — додав медичний директор БФ "Пульс", інструктор з тактичної медицини Леонід Копус.

До речі, до ініціативи також долучились і виробники медичного устаткування. Вони безплатно надали інструкторам підігрівачі, холодильники для транспортування та зберігання крові, а також турнікети. Після завершення навчання все це обладнання передадуть у бойові підрозділи.

Загалом волонтери волонтерам вдалося навчити понад 60 бойових медиків. Деякі з них вже повернулися на фронт і використовують нові знання на передовій, рятуючи життя захисників України.

"Вони дуже часто опиняються в стані геморагічного шоку, дуже небезпечного стану для життя. Єдиний, і найкращий спосіб врятувати цих людей —  це перелити кров. Ми сподіваємось, що завдяки цим навичкам бойові медики зможуть рятувати більшу кількість людей. Бо лише завдячуючи військовим ми живі", — резюмувала Анастасія Зіміна.

Курси професійних інструкторів з тактичної медицини тільки набувають популярності. Після затвердження певних змін в законодавстві такі тренінги зможуть відвідувати й військові медики, у яких немає фахової освіти.

Читайте також: Українські сапери переймають досвід розмінування територій в експертів із Камбоджі

Прямий ефір