Темпи COVID-вакцинації зростають — майже 100 тис. українців зробили третє щеплення

Черга на COVID-вакцинацію. Скриншот відео: kanaldom.tv

В Україні зростають темпи вакцинації населення проти коронавірусу у порівнянні зі святковим тижнем. Про це йшлося на селекторній нараді щодо протидії поширенню коронавірусу, яка відбулася сьогодні, 17 січня, під головуванням президента Володимира Зеленського, інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу глави держави.

Так, за інформацією Міністерства охорони здоров’я, минулого тижня було щеплено 552 тис. громадян, а від початку кампанії з вакцинації зроблено 29,37 млн щеплень. Вакцинацією охоплено 15 млн українців, з яких 14,28 млн отримали дві дози.

"Володимир Зеленський наголосив на важливості проведення чіткої роз’яснювальної роботи серед громадян щодо необхідності вакцинації бустерною дозою. Так, на сьогодні майже 100 тис. українців зробили третє щеплення", — йдеться в повідомленні.

В Офісі президента нагадали, що введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 в Україні дозволили лише нещодавно.

Також урядовці доповіли, що найближчим часом на засіданні Кабінету міністрів буде ухвалено рішення щодо можливості використання коштів за програмою "єПідтримка" вакцинованими громадянами, старшими за 60 років.

А Міністерство освіти і науки надало пропозиції щодо розширення програми на дітей віком 14-18 років. Зокрема, з’явиться можливість використовувати вказані кошти на позашкільну освіту. Опрацьовується рішення щодо такої можливості для дітей у віці 12-14 років.

Читайте також: Нова загроза чи лабораторна помилка: що кажуть вчені про гібрид COVID-штамів (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що для бустерної дози перевагу надають мРНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина раніше. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендується вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

Прямий ефір