Сила висоти: українська чемпіонка Ярослава Магучіх про біль, про радість і красу

Ярослава Магучих. Фото: facebook.com/Mahuchikh

Ярослава Магучіх живе, тренується, виступає і перемагає на висоті. Можливо, саме тому вона вже тривалий час впевнено й комфортно почувається на найвищому рівні — серед світової еліти легкої атлетики. У програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дом" Ярослава розповіла про все важливе для неї та для її країни, а ще про біль, про радість і красу.  

Найкраща спортсменка України 2022 року, чемпіонка Європи та золота медалістка світових змагань у приміщенні, володарка рекорду сезону та переможниця Діамантової ліги у стрибках у висоту — все це про Ярославу Магучіх. Молода і вже дуже успішна легкоатлетка, зірка турнірів, що перебуває у центрі уваги світової преси. 2022 року дівчина подолала складний шлях від виїзду за кордон після початку повномасштабного вторгнення Росії до неймовірних результатів на спортивному фронті. 

"У спортивному плані я не можу сказати, що в мене щось не вийшло, не змогла зібратися і щось зробити. Це тому, що я була мотивована тим, що я мушу це зробити — все від мене залежне, щоб наш прапор бачили, щоб я могла говорити. Це моя арена, на якій я захищаю нашу країну", — каже Ярослава.

2 метри і 5 сантиметрів — саме така висота підкорилася Ярославі у 2022 році. Це особистий рекорд та повторення рекорду України. 

"Мене мотивували воїни, які захищають нашу країну і покладають життя. Не можна просто сісти, скласти руки і сказати: "Я не можу зараз це робити, немає настрою". Розумієш, що десь сидять люди в окопах, вмирають, захищаючи нашу землю, тож треба все робити, що від тебе залежить", — говорить спортсменка.

Витончена та граційна Магучіх, аби постійно нагадувати про Україну під час змагань у секторі для стрибків у висоту, вигадала оригінальний макіяж у кольорах нашого державного прапора. На турнірах, де комерційні контракти вимагають виступів за суворого дотримання умов спонсорів, у нагоді стали інші методи. 

"Я вигадала свої стрілки з прапором України і всій міжнародній спільноті це сподобалося, і фотографам сподобалося. Це увага — на очах прапор України. Це кольори незламності та волі", — пояснює легкоатлетка.

Ярослава Магучіх. Фото: facebook.com/Mahuchikh

Не лише таким чином Магучіх заявила про нашу боротьбу й сильну єдину Україну. 

"Мені потім привезли, подарували значок карти України, який, до речі, не сподобався росіянам. Коли вони побачили, писали, що там Крим на карті є, як це їй дозволили змагатися з цим значком. Я посміялася трішки з їх новин", — говорить Ярослава.

Новий рік і новий сезон для Ярослави Магучіх розпочалися переможно. На турнірі у Львові 14 січня українка показала результат, який виявився найкращим і на міжнародній арені. Проте цей день став трагічним для її рідного міста Дніпра і для всієї України. У Львові Магучіх подолала висоту два метри і встановила для всіх суперників орієнтир на початку сезону, Але думками та душею була вдома, там, де горе і біль. 

"Коли я прочитала новину про ракетну атаку по моєму рідному Дніпру, то дуже хвилювалася — дуже багато людей з-під завалів кричали, багато загинуло. Тоді я засумнівалася, на скільки я зможу стрибнути", — згадує вона.

Ярослава продовжує боротьбу на спортивному фронті та йде до головної мети своєї спортивної кар'єри — побити світовий рекорд. 

Читайте також: Золоті перегони: історія становлення української чемпіонки світу із санного спорту серед юніорів Юліанни Туницької

Прямий ефір