Студенти КПІ виготовляють спеціальні ноші для евакуації поранених військових

Студент КПІ Михайло Рибак. Скриншот: kanaldim.tv

Студенти Київського політеху власноруч збирають унікальні електроноші. Такий дрон військові вже використовують на фронті. Він дозволяє швидко витягнути пораненого бійця і транспортувати його. Ідея створення електронош належить переселенцю зі Слов'янська Дмитру Мамонову. Саме він надав студентам права на збір дронів та допомагає з консультаціями, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Електродвигуни, котрі зняли зі звичайного гіроборда, пульт керування від іграшкової машинки, гусениці зі зміцненої гуми, що можна придбати в будь-якому будівельному магазині, та металевий каркас, обтягнутий брезентом. Це основні частини унікальних електронош, які власноруч збирають студенти Київського політеху. Такий дрон українського виробництва військові вже використовують на фронті. Він дозволяє доволі швидко витягнути пораненого бійця з поля бою й транспортувати його до місця подальшої евакуації.

"Основною задачею електронош є екстрена евакуація. В них висока прохідність та мобільність. Такі ноші можна покласти в будь-який багажник автомобіля. Військові також використовують їх для перевезення харчів, води та іншого вантажу", — пояснив студент КПІ ім. Сікорського Іван Підпалько.

Ідея зручних електронош належить українському розробнику, переселенцю зі Слов'янська, Дмитру Мамонову. Саме він надав студентам для поїздки всі креслення та права на виготовлення наземного дрона, а зараз допомагає з консультаціями.

"Ми йому телефонуємо з приводу різних питань. Він нам дав розробки та патент, але ми не можемо ніяк заробляти на продажі цих електронош. Тобто ми, як благодійна організація, збираємо кошти на матеріали. У нас немає комерції", — каже Іван Підпалько.  

Зібрані студентами наземні дрони мають акумулятор, котрого вистачає на годину безперервної роботи. За цей час він може подолати дистанцію до п'яти кілометрів. При цьому електроноші швидко підлаштовуються під умови, в яких їх використовуватимуть.

"Вони можуть їздити на гусеницях або на колесах. Ми за те, щоб вони їздили на гусеницях, бо це зручніше для тих умов, куди ми їх відправляємо. Якщо там буде асфальт, то можна робити ноші на колесах", — додав студент. 

Електроноші української розробки — це повноцінний дрон супроводження, що може перевозити до 120 кілограмів ваги зі швидкістю пересування людини.

"Ці ноші витримують вагу людини. Ми випробовували їх. Вони перевозять 100-120 кілограмів на м'якому ґрунті. Вони виїжджали навіть на низькому заряді батареї", — резюмував студент КПІ ім. Сікорського Михайло Рибак.

Але головна перевага українського наземного дрона — його ціна. Виробництво одних електронош коштує лише 50 000 гривень. Хлопці вже відправили на фронт перші власноруч зібрані наземні дрони. Зараз вони планують прискорити виробництво та зробити апарат ще зручнішим для використання в бойових умовах.

Читайте також: В КПІ відкрили перше в Україні розумне укриття: як воно виглядає та хто може ним користуватися

Прямий ефір