Сторіччя Time та Міжнародний день дикої природи: 3 березня в історії

Зустрічаємо п'ятницю, 3 березня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

3 березня 1866 року у Києві заснували Національну бібліотеку імені Ярослава Мудрого. Тоді заклад називався Київською публічною бібліотекою. Ініціаторами її створення були громадські діячі, представники місцевого дворянства та купецтва. Зокрема, Олексій Бобринський, Григорій Галаган та Іван Фундуклей. Спочатку колекція бібліотеки налічувала понад три сотні примірників. Переважно це були особисті книги одного із засновників установи, письменника та видавця Василя Борщевського. Невелику частину видань пожертвували місцеві жителі.

Під час Другої світової війни бібліотеку знищили, а понад 50 тисяч томів найціннішої літератури були вивезені в Німеччину. Відновлювати культурну установу розпочали 1944 року. У 1994 році вона отримала статус Національної парламентської бібліотеки України. Сьогодні її фонди налічують понад чотири з половиною мільйони екземплярів.

Всесвітньо відоме американське видання Time святкує сторіччя. Тижневик заснували американські студенти Єльського університету Брітон Гедден та Генрі Люс. Вони поставили собі за мету створити не тільки інформаційний, а й розважальний журнал.

Time спеціалізується як на темах, пов'язаних з політикою, бізнесом, наукою, так і спортом та мистецтвом. Американський тижневик має високий стандарт якості. Найвідоміший проєкт видання — "Людина року".

У грудні 2022 року журнал присудив це почесне звання президенту Володимиру Зеленського та колективному духу України. Тижневик неодноразово підтримував нашу Україну. На обкладинці випуску від 14 лютого 2022 року зобразив українського солдата, а від 14 березня український прапор та фразу: "Життя переможе смерть, а світ темряву". Тоді уперше в історії журналу обкладинка вийшла українською мовою.

3 березня — Міжнародний день дикої природи. Останні доповіді багатьох природоохоронних організацій констатують, що ми живемо в епоху найбільшого вимирання видів через людську діяльність. Сьогодні незворотних змін зазнали 75% наземного середовища та понад 60% Світового океану.

З XVI  століття почалося зникнення щонайменше 680 видів хребетних, зокрема сумчасті вовки, морські корови, кваги, західноафриканські чорні носороги, балтійські тигри. Ця дата нагадує суспільству про необхідність захищати та оберігати дику природу.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Медіа-партнери
Прямий ефір