Статистика дуже роздута: скільки зброї та сил залишилося у РФ перед боєм на Донбасі, оцінив експерт

Війна. Фото: Facebook

Незважаючи на те, що Росія кинула великі сили в Україну, починаючи з 24 лютого, найбільш боєготові частини, боєздатне озброєння, військову техніку, найновіші літаки, їхній так званий бліцкриг провалився. 500 тис. боєготових військ — це мінімум, який міг би забезпечити реалізацію так званої спецоперації, яку вони спочатку задумали. Про це в інтерв'ю телеканалам "Дом" та UA сказав військовий експерт Михайло Самусь.

Він нагадав, що на 24 лютого, день повномасштабного вторгнення, вони зібрали 150-190 тис. осіб особового складу.

"Але цього мізерно мало. Щоб провести успішну операцію з тими цілями, які ставив Генеральний штаб РФ, потрібно як мінімум мати 500 тис. боєготових військ. Це той мінімум, який міг би забезпечити реалізацію тієї операції, що вони задумали. Йдеться про 8 напрямів наступу за 48 годин, масована робота — з моря, з неба, по землі. А за необхідних 500 тис. наявність 150-190 тис. (тобто 30-40%) особового складу — це була катастрофа", — пояснив експерт.

За його словами, головною проблемою Росії у цій війні є їхня розвідка. Можливо, їхні розвідники все правильно повідомляли, але у підсумку до центру ухвалення рішень інформація надходила спотворена, дуже далека від реальності. Можливо, на певних етапах інформація просто адаптувалася під погляди, наприклад Путіна, припускає Самусь.

"Можливо, зіграло свою роль протистояння між російськими Головним розвідувальним управлінням (ГРУ) та Федеральною службою безпеки (ФСБ), і інформація від ФСБ "перемогла" дані від реальної розвідки. Ось звідси їхня впевненість у бліцкризі, що вони захоплять Україну за 2-3 дні", — доповнив він.

Внаслідок цього результат операції РФ у її первісному задумі — повне фіаско та катастрофа.

"Незважаючи на те, що були кинуті великі сили, боєготові частини, найбоєздатніше озброєння, військова техніка, найновіші літаки. Адже тут літає не якийсь металобрухт, а останні варіанти російських літаків Су-34, Су-35, гелікоптери Ка-52, Мі-28 тощо. Це все, що Росія готувала останні приблизно 13-14 років", — уточнив експерт.

Самусь також нагадав, що після війни з Грузією в РФ була потужна реформа, вони витратили приблизно 1 трлн дол. тільки на переозброєння. Завдання було до 2020 року переозброїти російську армію на 80%. Але через корупцію основним озброєнням армії РФ залишилася модернізована радянська техніка.

"Ті ж літаки Су-34 — це просто подальша модернізація радянських літаків. Ось такий стан російської армії", — доповнив Самусь.

Щодо масштабного наступу на Донбасі, про який Росія вже кілька тижнів говорить, то ресурси у росіян для нього ще є.

Самусь наголосив, що статистично у них просто величезна кількість озброєнь, військової техніки. Але ця статистика дуже роздута.

"Якщо ми зараз знищили кілька сотень танків, то у них їх теоретично близько 10 тис. Бронемашин — так само, понад 15 тис. Літаків ми збили 150, а у них їх близько 1000, з вертольотами — аналогічно. Але думаю, що статистика їхня роздута, оскільки основна частина техніки або розкрадена, або небоєздатна. Проте навіть якщо залишається кілька тисяч танків, кілька тисяч бронетехніки, кілька сотень літаків — тобто ресурси у них є", — сказав експерт.

Що ж до запасу крилатих і балістичних ракет, то в РФ також є ще запаси.

Самусь уточнив, що ракети морського базування типу "Калібр" справді в окупантів закінчуються — рахунок іде на десятки.

"За "Іскандерами", можливо, — кілька десятків штук, до сотні в них залишилося. Але, якщо говорити про ракети повітряного базування (для авіанальотів, — ред.), то їх у Росії ще дуже багато. Ці ракети створені за Радянського Союзу , їх досить багато. Тому я не став би розраховувати, що вони в Росії можуть скоро закінчитися", — уточнив військовий експерт.

Він також констатував, що незважаючи на провал бліцкригу, говорити про те, що Росія в агонії немає підстав.

"Звичайно ж, вони не в агонії. Це величезна країна, величезні ресурси. Знову ж таки, у них 143 млн населення, набрати навіть 500 тис. мобілізованих — не проблема", — констатував Самусь.

Повна версія інтерв'ю: Скільки зброї та сил залишилося у РФ перед боєм на Донбасі: інтерв'ю з військовим експертом Самусем

Прямий ефір