Стартував форум "Дні електронних комунікацій" — які теми обговорюють (ВІДЕО)

Электронные коммуникации. Фотоколлаж: epravda.com.ua

Перспективи цифрового телебачення, покриття інтернетом всієї країни та розвиток новітніх технологій — політики, експерти та учасники ринку обговорюють на форумі "Дні електронних комунікацій". Він стартував у Київській області, в готельному комплексі на березі Київського водосховища, інформує "Дом".

Головні теми обговорення на конференції — це цифрова трансформація, інформаційна безпека й створення та запуск безплатної державної цифрової телемережі Multiplex MX-7. Вона повинна охопити 95% території України. Її запуск розв'яже проблему доступу до українських цифрових телеканалів не тільки на тимчасово окупованих територіях, а й у всіх прикордонних регіонах, де громадяни до цього часу не мали можливості дивитися українське телебачення після відключення аналогового сигналу.

Multiplex MX-7 планують запустити до кінця 2021 року, але для цього необхідно ще ухвалити низку законопроєктів.

"Кабінету міністрів доручено розробити стратегію стабільного мовлення на тимчасово окупованих, на прилеглих, на прикордонних територіях на 2022-2024 роки", — повідомив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Максим Онопрієнко.

Ще одна важлива тема — це цифровізація й покриття інтернетом всій території України, особливо населених пунктів. Адже зараз понад 3 млн українців не мають доступу до високошвидкісного інтернету. І протягом трьох наступних років Міністерство цифрової трансформації України (Мінцифри) забезпечить 95% сільського населення оптичним покриттям.

"Результати, які очікуємо, насправді були поставлені ще в кінці минулого року — приєднати 3 тис. нових населених пунктів до оптичного інтернету. Тобто ті населені пункти, де сьогодні працюють тільки WiMAX або інші технології, які не задовольняють, на нашу думку, базові потреби людей. У цих населених пунктах повинен з'явитися оптичний провайдер. Це буде забезпечено шляхом того, що держава компенсує органам місцевого самоврядування витрати на підключення соціальних об'єктів", — повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест.

Сьогодні, 28 травня — останній день, коли територіальні громади можуть подати необхідні документи, щоб Мінцифри посприяло проведенню оптичного інтернету.

Читайте також: Особливості цифрової грамотності в Україні: "Официальный разговор" із Валерією Іонан

Раніше повідомлялося, що щонайменше 12 безплатних цифрових телеканалів вже до кінця 2021 року зможуть дивитися жителі майже всієї України. 

Прямий ефір