Спортивний фронт: історія хокейного клубу "Дніпро" із Херсона

Хокейний клуб "Дніпро". Скріншот: kanaldom.tv

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змінило долю хокейного клубу "Дніпро" із Херсона. Коли місто окупували, то керівництво та гравці прийняли рішення евакуюватися. Калуш прийняв команду та надав майданчик для тренувань. Клуб почав підготовку до українського чемпіонату. Зараз "Дніпро" — лідер турніру і прагне якнайшвидше повернутися додому у звільнений Херсон, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

На початку весни, коли Херсон окупували, керівництво хокейного клубу "Дніпро" вирішило евакуюватися.

"Не було можливості зробити це організовано, тож довелося шукати волонтерів, просити приватних осіб про допомогу. Ми виїжджали по одному, брали з собою інвентар. Так намагалися врятувати клуб", — пригадав голова хокейного клубу "Дніпро" Євген Грищенко.

У квітні усі спортсмени та персонал були на підконтрольній Україні території, але клуб був на межі зникнення. Допоки не з'явилась ідея проведення хокейних змагань в Україні. Коли проведення чемпіонату таки затвердили, перед клубом постало нове завдання — зібрати команду та знайти місце для ігор. У цьому допомогла франківська влада. Калуш гостинно прийняв спортсменів з тимчасово окупованого міста. Місцевий клуб також ухвалив рішення про участь у чемпіонаті.

Нині ж "Дніпро" — лідер турніру і прагне якнайшвидше повернутися додому у звільнений Херсон. Та повертатися ще зарано.

"Відсутність стабільного електропостачання не дозволяє нам повернутися додому і проводити там турніри. На щастя, зі стадіоном все добре. Арена велика і споживає багато електроенергії, але зараз подавати туди електрику ніхто не буде. Трохи інші пріоритети. Та й ми б не погодилися споживати електроенергію, яку можна дати на об'єкти критичної інфраструктури. Цей чемпіонат ми, швидше за все, дограємо у Калуші", — резюмував Євген Грищенко. 

Херсонські хокеїсти грають та перемагають заради свого міста і дякують Збройним силам України.

Читайте також: Життя в окупації та тренування під обстрілами: шлях спортсменки з Балаклії до звання чемпіонки світу з пауерліфтингу

Прямий ефір