Соціальна реабілітація військових: у Києві відкрили ресторан "Захисник"

На відкритті ресторану "Захисник". Скриншот: kanaldom.tv

Аби допомогти військовим після ампутації кінцівок адаптуватися до цивільного життя, у Києві відкрили заклад "Захисник". Це комунікаційний хаб, у якому військові зможуть проходити соціальну реабілітацію: обговорити проблеми, які у них виникають, освоїти нову професію та отримати підтримку фахівців. У хабі також є палянична, де кожне замовлення — це донат на підтримку ЗСУ, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Військовий Сергій — снайпер на фронті, а у мирному житті — бізнесмен та батько чотирьох дітей. 24 лютого 2020 року чоловікові довелося відкласти мирне життя на потім та стати на захист України.

"У зв'язку з тим, що я служив в АТО, то був у резерві. Відразу пішов до батальйону Кульчицького. Довелося знищувати корегувальників, диверсантів. Після деокупації Київщини поїхали на Донбас: Святогірськ, Лиман, Ярова. Просунулися у напрямку Сватового та Кремінної. Там підірвався на російській міні. Одразу подумав, що засмутив дружину (сміється, — ред.), насправді ж прощався з життям, була велика втрата крові", — пригадав Сергій.

На щастя, Сергію встигли накласти турнікет. Під постійними обстрілами побратими несли пораненого воїна до пункту евакуації. З Лиману його повезли в Добропілля, де зробили первинну ампутацію. Нині ж Сергій вчиться жити у новому тілі — без ноги.

Аби допомогти військовим після ампутації кінцівок адаптуватися до цивільного життя у Києві відкрили заклад "Захисник".

"Це комунікаційний хаб, в якому військові зможуть проходити соціальну реабілітацію. Тут вони зможуть один одного почути та підтримати, обговорити проблеми, які в них виникають. Тут буде школа кулінарна та навіть бізнес-школа. Навчатимемо хлопців, які або отримали поранення, або комісовані, але хочуть залишатися в соціумі", — пояснила авторка проєкту "Захисник" Ганна Максимчук.

З одного боку, це хаб для військових, а з іншого — ресторан "Паляниця", де з кожним замовленням відвідувач отримує не лише смачну їжу, а й стає благодійником. Частину коштів донатять на підтримку українських захисників. Зокрема, на побудову великого реабілітаційного хабу.

Підтримати благодійну ініціативу зібралося чимало українських селебріті. У день відкриття закладу співаки, актори та громадські активісти ліпили вареники, які передали військовим у лікарні.

Також читайте:

Прямий ефір