Собаче реаліті: очільниця Національного реєстру рекордів мотивує українців брати собак з притулку

Реаліті про собак. Скриншот: kanaldim.tv

Очільниця Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова разом зі своїм чоловіком створила серіал про собаче життя. Головними героями стали їхні собаки Укроп та Дзиґа, яких вони взяли з притулку. Власники чотирилапих намагалися показати, що собаки відчувають такі ж самі емоції, як і люди. Також тварини можуть займатися спортом та мандрувати. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Реаліті про собаче життя знімала щаслива власниця собак Лана Вєтрова. Разом з чоловіком вони намагались показати, що собаки відчувають ті ж емоції, що і люди. Подружжя взяло двох собак з притулку — Укропа та Дзиґу.

"Собака взагалі все сприймає так само як ми. Вони так само ображаються, так само реагують на турботу та любов. Вони так само запам'ятовують те і тих, хто їм зробив боляче, хто їх образив і хто до них проявив чуйність і турботу. Особливо собаки з притулку собаки з притулку настільки віддані, вони стають вірними друзями", — вважає власниця собак з притулку Лана Вєтрова.

Це доводить наука. Останні дослідження вчених з Віденського університету показало, що мозок собаки сприймає наше обличчя і тіло так само як його сприймає людський мозок. Щоб підтвердити це, до експерименту залучили 15 собак та 40 людей. Всім їм зробили МРТ головного мозку, а під час процедури показували зображення людей і собак з різними емоціями та позами.

Візуалізація засвідчила, що мозок собак працював так само як і людський. Спочатку активізувалась скронева ділянка. Потім увімкнулися три інші області, за якими можна було зрозуміти живий чи неживий об'єкт бачить собака.

"Вони сприймають не просто візуально, вони відчувають на рівні ментальності. Якщо тобі сумно, то й собака сидить поруч і сумує. Якщо тобі радісно, то собака розділить з тобою цю радість", — провадить Лана Вєтрова.

Для підтвердження своїх слів Лана Вєтрова наводить приклад з власного досвіду. Коли її чоловік займався парапланерним спортом, собака Дзиґа дуже хвилювалась за господаря. Тож родина вирішила провести експеримент.

"Дзиґа стала першою собакою, яка літала в тандемі на параплані. Цей політ увійшов в історію цього виду спорту, демонструючи той факт, що собака може бути з господарем усюди, навіть в небі. У неї був олімпійський спокій, бо для неї головне, що господар поруч.  Вона відчуває його серце. В той момент її серце билося в резонанс з ним",  резюмувала Лана Вєтрова.

На жаль, під час військової евакуації Дзиґа загинула. Фільмування реаліті про собаче життя родина вирішила припинити. До речі, сам серіал був відзначений медаллю від Київської держадміністрації за вагомий внесок у благодійність. Зокрема, за спробу змінити ставлення людей до безпритульних тварин.

Нині компанію Укропу складає ще один собака з притулку. Він радо і віддано бере участь у всіх активностях господарів.

Також читайте: Знайти господаря для покинутих тваринок: ініціатива від "Master Zoo"

Прямий ефір