Сковорода та Хвильовий: читайте книги від і про українських класиків

Дмитро Слівний. Фото: kanaldom.tv

Книжковий оглядач "Ранку Вдома" Дмитро Слівний рекомендує згадати або вперше прочитати твори українських класиків. Серед фаворитів цього тижня — "Григорій Сковорода — дітям" та "Сковорода. Найкраще" Григорія Сковороди, а також "Микола Хвильовий" Ростислава Коломійця.  

"Григорій Сковорода — дітям" Григорій Сковорода

Збірка містить вибрані байки Григорія Сковороди в переказі Олександра Виженка і малюнках-загадках Анни Сезон. Видання призначене як для молодших школярів, так і для їхніх батьків.

Ця книжка — не просто ілюстрована збірка байок. Це артбук, малюнки в якому незвичні, не завжди зрозумілі й подекуди абстрактні, але вони надають давнім реаліям новітньої форми і разом з ними стають цікавинкою для сучасних дітей. Як байки Григорія Сковороди приховують у собі мудрість, так і малюнки Анни Сезон приховують у собі загадки. Кожна арт-гра містить чотири частини: байку, малюнок, силу байки та підказку до малюнка від художниці. Тексти Сковороди в оригіналі непрості навіть для дорослих. Їх сприйняття для дітей спростили, зберігши при цьому авторський стиль і цілісність. 

"Тут шикарні ілюстрації. Прочитавши текст, розумієш ілюстрацію. А подивившись ілюстрацію, розумієш, про що текст. Читанка перетворюється на іграшку. Дорослий її прочитає за хвилин 40", — говорить Дмитро Слівний.

"Сковорода. Найкраще" Григорія Сковороди

До книги вибраних творів українського любомудра XVIII століття Григорія Сковороди у перекладі сучасною українською мовою увійшли трактати, діалоги, притчі та байки, що складають "золотий фонд" сковородинської спадщини й містять головні ідеї його духовного вчення. Книга має на меті зробити твори Сковороди доступнішими сучасному читачеві та популяризувати їхнього автора серед молоді.

"По-перше, це стиль. Незважаючи на те, що Сковорода здається боголюбним автором, у нього бути конфлікти з церквою. Він вважав, що господь всередині душі, а не всередині храму", — каже Дмитро Слівний.

"Сковорода. Найкраще", Григорія Сковороди

"Микола Хвильовий" Ростислава Коломійця

Микола Хвильовий (справжнє прізвище — Фітільов, 1893-1933) — поет, письменник, публіцист, громадський діяч, що став однією із найбільш знакових постатей доби Розстріляного відродження. Гасло "Геть від Москви!", кинуте письменником під час започаткованої ним літературної дискусії, об'єднало митців у боротьбі за незалежність розвитку української художньої культури. Понад усе цінуючи творчу свободу, у передчутті жорстоких обмежень та репресій радянського уряду письменник здійснив самогубство, збунтувавшись проти тоталітарної системи. У різні часи Миколу Хвильового сприймали по-різному, але сьогодні його ім'я уособлює в собі вищий злет української літератури 20-х років XX століття.

"У збірці лише прозові твори. Трохи незвична обкладинка — намалюй, що хочеш сам, чистий лист для тих, хто Хвильового не читав. У Хвильового в житті були такі злети і падіння, які в наш час називають афективним розладом. Одного дня він трошки випив, пішов до своєї кімнати і не повернувся", — розповідає Дмитро Слівний.

Книжковий оглядач виділяє особливо цікаву подачу біографії Хвильового, а особливо — останні роки життя.

Читайте також: Фікшн або нон-фікшн: Дмитро Слівний пропонує книги для блекауту

Медіа-партнери
Прямий ефір