Скільки РФ витрачає на забезпечення військ вздовж українського кордону та як поширює фейки — думка експерта

Российские военные. Фото: 24tv.ua

Утримання понад 94 тис. російських військових поблизу кордонів України та на тимчасово окупованих територіях коштує Росії приблизно 10 млн дол. на добу. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів капітан 1-го рангу, заступник начальника штабу Військово-морських сил України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.

"Так, це вартує серйозних грошей. Якщо прийняти за константу цифру, яку озвучив міністр оборони Резніков, — 94 тис. військових Росії біля кордонів України — утримання такого угруповання може коштувати близько 10 млн дол. на добу", — зазначив експерт.

Тим часом порівняно з іншими кампаніями ці витрати не є надто масштабними.

"Спеціально подивився, скільки коштувало утримання угруповання коаліційних сил в Афганістані. То ось на піку цієї операції у 2011-2012 році угруповання у 120 тис. військових коштувало майже третину мільярда на добу. Тобто утримання військ біля українських кордонів для Росії не таке дороге", — продовжив він.

Проте бюджет Російської Федерації упродовж 25 років збільшився у 12 разів.

"А щодо використання військ... Я хочу сказати, що бюджет Російської Федерації упродовж 25 років збільшився у 12 разів. У них зараз на одного військового припадає 100 тис. дол. Це у 6 разів більше, ніж на одного військового України", — уточнив Риженко.

Це дає РФ змогу використати маневри вздовж українського кордону з метою впливу, зокрема психологічного впливу на українців.

"І це кошти на все: на підготовку, на техніку, на все. І ось цей фактор дає змогу використовувати ці маневри вздовж кордону з метою впливу, зокрема на населення. І у такій позиції постійного впливу ми перебуваємо з 2014 року. Але 7 років тому військ було набагато менше. А впродовж цього часу сформовані цілі армії неподалік наших кордонів. Ось буквально два тижні тому було відкрито контрольний пункт 20-ї армії у місті Вороніж", — сказав експерт.

Таким чином відбувається нарощування Росією власного бойового потенціалу.

"Перекидають нові ракетні системи, перекидають авіацію, танки, створюють умови для людей. Формується контруправління. Тому що війська значно збільшуються в розмірах, війська стають об'єднані — у їхньому складі вже одразу різні формування різних видів та родів збройних сил. Тобто загалом відбувається нарощування бойового потенціалу", — пояснив він.

Ситуацію з Кремлем вибірково подають у засобах масової інформації — для внутрішньої російської аудиторії агресором є не Росія, а Україна.

"Плюс розганяється ця істерія про Україну. Наразі знову багато новин на російських каналах щодо того, що Україна "готується напасти на Донбас". І йде вплив не лише на населення України, а й на населення Росії", — підсумував Риженко.

Повна версія програми: Вилка можливостей Кремля: підготовку російських військ біля кордонів України обговорюємо з експертами

Нагадаємо, 3 грудня у Верховній Раді зі звітом виступив міністр оборони Олексій Резніков. Можливого вторгнення РФ до України Резніков не виключає. Міністр повідомив, що зараз чисельність російських військ поблизу кордонів України та на тимчасово окупованих територіях — понад 94 тис. солдатів та офіцерів. Вони перебувають у постійній готовності. І можуть бути залучені до ескалації ситуації.

Читайте також: Агресія Росії: Байден застеріг від вторгнення, а Кулеба прокоментував питання вступу України до НАТО

Прямий ефір