"Скажені кролики навчають програмувати": в Україні створили безкоштовний додаток для дітей і підлітків

Тарас Жуков. Скриншот: kanaldim.tv

На українському геймерському ринку з’явився новий додаток для вивчення основ програмування в ігровій формі. Застосунок називається "Скажені кролики навчають програмувати". До студії "Ранку Вдома" завітав комунікаційний фахівець компанії Ubisoft Тарас Жуков. Він розповів, як працює додаток, кому він потрібен, що означає його назва, чому навчить та багато іншого. 

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Чому така назва — "Скажені кролики"? 

— Це бренд Rabbits, який існує вже майже 20 років. Спочатку такі собі кроликоподібні створіння з не надто сильним інтелектом були антагоністамии в одній з ігор. Вони дуркуваті, але дітям подобаються.

— На яку аудиторію розрахований додаток "Скажені кролики навчають програмувати"?

— Освітній додаток розрахований на дітей та молодих підлітків, які бажають вивчити основи програмування та алгоритми. 

Це дуже проста гра спочатку. Вона починається простими рівнями, де треба просто провести кролика з точки А в точку Б простими командами. Але чим далі, тим складніше — починаються більш складні, але примітивні елементи програмування. Діти легко цьому навчаються. 

— Які навички може здобути дитина, якщо буде грати у цю гру? 

— Програмування — це мова, якою розмовляє комп'ютер. Так само, як ми вивчаємо іноземну мову, вивчаємо і мову програмування для того, щоб розуміти комп'ютер і мати можливість написати інструкцію, яку комп'ютер зрозуміє. Граючи у "Скажених кроликів" можна зрозуміти абетку програмування, пізнати основи, на яких у майбутньому можна побудувати знання мов програмування. 

— На яких платформах можна встановити ваш додаток? 

— Додаток безкоштовно доступний для ПК, можна скачати також для iOS, Android.

— Це не перший ваш геймерский навчальний проєкт, так? Був до цього онлайн-курс про створення комп'ютерних ігор для вчителів, батьків і дітей "Навчайся, грай, працюй". Розкажіть про нього. 

— Курс "Навчайся, грай, працюй" був зроблений за підтримки української ІТ-асоціації. Пілотна версія курсу була дуже успішною — бізько 2000 реєстрацій на онлайн-навчання. Викладались основи програмування, менеджменту, артдирекшину, тестуванню, гейм-дизайну. 

— У мене питання від усіх батьків. Зараз без інтернету та ґаджетів — взагалі нікуди. Але де той дзвіночок, коли варто починати турбуватися, що дитина проводить занадто багато часу в ґаджетах чи в інтернеті? Як контролювати цей процес? 

— Я не хочу повчати батьків. На мою думку, проводити час у смартфоні, в комп'ютері, в інтернеті є безпечним, доки батьки знають, чим займаються їх діти онлайн. Якщо діти грають — круто. Якщо батьки поцікавляться, у що грає дитина, може їм буде разом цікаво грати. У мене є історія про те, як дитина гралася в гру, а потім батько показав, як таку гру зробити. В результаті згодом ця дитина стала розробником ігор.

Читайте також: "100 причин пишатися тим, що я — українець": про комп'ютерну гру розповів директор Unicorn School Володимир Страшко

Медіа-партнери
Прямий ефір