Сімейна традиція: ткаля з Рівненщини зіткала тисячі метрів полотна на стародавньому верстаті

Ткаля Галина Логащук. Скриншот: kanaldim.tv

У цій родині ткацький верстат передають із покоління в покоління жіночою лінією. Йому понад 200 років. Майстриня Галина Логащук створює унікальні речі протягом останніх 40 років. За цей час створила близько тисячі метрів полотна. Свої вироби ткаля представляла на виставках і вже знайшла поціновувачів в усьому світі, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Кожна витка на річ на верстаті для Галини Логащук має неабияке значення. Це любов, світла пам'ять та енергія, яка допомагає жити. Адже старенький ткацький верстат — родинна реліквія, яку передають по жіночій лінії з покоління в покоління.

Ще за часів Другої світової війни бабуся Галина заховала верстат у землянці. Таким чином він залишився неушкодженим. Від багаторічної роботи місцями стерлося дерево.

Сама ж Галина Логощук з села Білашівка, що на Рівненщині, працює на старовинному ткацькому верстаті понад 40 років. Давнє ремесло почала опановувати ще в дитинстві. Першим вчителем була мама. Коли її не стало, шукала старших майстринь, аби перейняти досвід.

"Його треба передати з уст в уста, з рук в руки, бо його нема описаного. Я знайшла стареньку жіночку та все в неї розпитувала. Вона показувала, приїздила до мене, вчила", — зізналася ткаля Галина Логащук.

За роки роботи Галина Логощук опанувала різні техніки. Кількість тканих виробів не підрахувала, але загалом створила близько тисячі метрів полотна: ткані доріжки, рушники та скатертини. Вдень жінка працює вихователькою в садочку та порається на городі, тому за верстат сідає зазвичай уночі. У такий спосіб жінка відпочиває та наповнюється енергією.

Надихається майстриня природою, тож візерунки й кольори захоплюють різноманіттям. Свої ткані вироби Галина неодноразово представляла на виставках і вже знайшла поціновувачів в усьому світі. На виставках відвідувачі з-за кордону, зокрема зі США та Португалії, купували доріжки та інші ткані речі.

У Галини Логащук є дві доньки, які просто обожнюють речі, створені маминими руками. Вони переймають її досвід, аби зберегти та продовжити родинні традиції.

Читайте також: Українка створює унікальні вітражі

Прямий ефір