Щонайменше 50 активістів отримали попередження: відзначати День кримськотатарського прапора забороняють окупанти

Окупований Крим. Фото: ukrinform.ua

Кримськотатарські активісти отримали попередження від окупаційних правоохоронців на півострові про заборону участі у заходах з нагоди Дня кримськотатарського прапора. Про це сьогодні, 26 червня, повідомив керівник Прокуратури АР Крим та Севастополя Ігор Поночовний, інформує "Дом".

Попередження напередодні Дня кримськотатарського прапора, який відзначають сьогодні, отримали щонайменше 50 кримських активістів.

"Від початку окупації півострова мирні зібрання в Криму дозволені тільки лояльним до держави-агресора громадянам. РФ та її окупаційна адміністрація систематично порушують права корінного народу Криму — кримських татар. Такими методами агресор придушує опір незгодних з окупацією громадян України та нагадує нелояльним групам населення про наслідки протидії російській окупаційній політиці", — зазначив Поночовний.

Керівник прокуратури АР Крим також проінформував, що у травні прокуратура спільно з громадськими організаціями направила до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду чергові докази вчинення РФ злочинів проти людяності на території окупованого Криму. Це 12-те інформаційне повідомлення. За словами Поночовного, у ньому містяться докази систематичного переслідування кримських татар за політичними, етнічними та релігійними ознаками, що вчиняються на півострові за весь час окупації.

Прокурорами та правозахисниками встановлено, що з 2014 року:

  • близько 30 тис. кримських татар були вимушені покинути територію півострова через створені нестерпні умови проживання, переслідування тощо;
  • 22 активісти викрадені або зникли безвісти;
  • щонайменше 18 кримських татар зазнавали катувань;
  • понад 200 осіб переслідуються за політичними мотивами;
  • принаймні 136 утримуються як політичні в’язні;
  • 75% обшуків, проведених окупантами в Криму, припадає на кримських татар;
  • майже 83% з усіх затриманих становлять саме кримські татари.

Поночовний впевнений, що Росія ще понесе покарання за скоєне.

"Нічого не вічне: імперії падають, бункери руйнуються, а отже і бумеранг кримінальної відповідальності обов’язково дістане РФ",— зазначив керівник Прокуратури АР Крим та Севастополя.

Як повідомлялося раніше, за 109 днів повномасштабного військового вторгнення Росії на територію України російські судді винесли вироки 19 кримським політичним в'язням. 

Прямий ефір